hedenonder welke de pannen in de huishouding worden gebezigd, schadelijk te kunnen werken. De Commissie oordeelde het dus niet noodig deze pannen voor het gebruik af te keuren. Naar aanleiding van een bericht, in het begin van het afgeloopen jaar in verschillende nieuwsbladen voorkomende, omtrent de uitvinding van een toestel tot redding van di enkelingengeleverd wordende door de firma Ohmstede te Pui merende, besloot de Commissie een zoodanig toe stelletje te doen ontbieden, ten einde het te onderzoeken, en, wanneer de deugdelijkheid bleek, tot gebruik in deze gemeente aan te bevelen. Daar het toestelletje, volgens het oordeel der Commissie, meer zekerheid tot redding van den drenkeling aanbiedt, dan andere tot nog toe in gebruik zijnde middelen, besloot zij het ter hand te stellen aan den Commissaris van Politie alhier, met verzoek, bij voorkomende gelegenheid, de deugdelijkheid er van te doen beproeven, en, bij gunstig gevolg, de agenten van politie in deze gemeente van deze toestellen te doen voorzien. De Commissie besloot verder nog een scheikundig onderzoek in te stellen naar een mogelijk loodgehalte van het bier, dat in verschillende koffiehuizen, uit zoo genaamde bierpompen wordt afgetapt en verkocht, en waarbij uit looden buizen, waardoor het bier stroomt, somtijds schadelijke hoeveelheden lood worden opgenomen in het vocht. Daar dit onderzoek eerst onlangs is aangevangen, hoopt de Commissie omtrent de uitkomsten daarvan nader te berichten. missie ondeiömg eene wijziging in haar per soneel, daar de Heer A. W. J. Zubli, wegens vertrek naar elders, op zijn verzoek eervol als lid der Commissie door den Gemeenteraad werd ontslagen. Ter vervulling der daardoor ontstane vacature werd U eene voordracht aangebodenwaaruit door den Gemeente raad tot lid der Commissie werd benoemd de Heer J. J. van Minden, le Officier van Gezondheid alhier. De Commissie heeft verder nog de eer te berichten, dat de aftredende Voorzitter, Dr. H. W. van Rhijn en de aftredende Secretaris, Dr. A. J. C. Snijders beiden als zoodanig zijn herbenoemd, en zich die keuze hebben laten welgevallen. Zutphen, 10 Februari 1881. Namens de Commissie voornoemd Dr. A. J. C. SNIJDERS, Secretaris. 72 73

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 38