bepalingen omtrent de beurt- en veerschepen in het Rijk, werden door de beurtschippers in de verschillende veren eervol ontslagen. Reeds lang had de ondervinding ge leerd dat het bestaan der beurtveren geene behoefte meer was, en de beurtschippers zeer willekeurig handelden met het op- en afvaren. b. Middelen van vervoer te lande. Zooals wij in ons vorig jaarverslag mededeelden, werd in den loop van het jaar 1880 de aansluiting van de lijnen Gelsenkirchen en Bocholt van de Nederlandsch Westphaalsche Spoorwegmaatschappij te gemoet gezien. Die aansluiting heeft plaats gevonden. De opening voor het publiek verkeer had plaats op den 15en Junij, en de feestelijke opening daags te voren. Met grond mag men vertrouwen dat door genoemde aan sluiting veel is bijgedragen om Zutphen's welvaart te bevorderen. Aan het slot van het verslag gekomen, is het ons eene aangename taak te kunnen melden, dat het zich laat aanzien dat Zutphen, dat het voorregt heeft een kruispunt van verschillende spoorweglijnen te zijn, hoe langer hoe meer door het spoorwegverkeer zal woiden gebaat. Zutphen, den 1 April 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. A. D. COENEN. De Secretaris, J. E. DE VOOGT G.Nz. 65 BIJLAGE A. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders van Zutphen. Jaarlijksch Verslag van den Gemeentelijken Archivaris en Bibliothecaris te Zutphen. Door den Archivaris werd voortgegaan met de beschrij ving der nog met geïnventariseerde stukken en het herzien van die, reeds in het tijdkundig register van den heer Huberts voorkomende. Met belangstelling werd het Archief door verscheidene personen bezocht. Met een zuiver wetenschappelijk doel door den Amsterdamschen Hoogleeraar Mr. C. Pijnacker Hordijk, die inzage en afschrift van verscheidene oor- konden nam. Het Archief werd verrijkt door: a. de navolgende inkoopen: Copie van resolutiën, beginnende met 1449, rakende net stuk van de munt ZuJ^®nscl1 classicaal register in twee deelen, tot het jaar 1 /O. b. door geschenken: 1. van den eerwaarden heer H. van de Wetering rapellaan alhier, van verschillende stukken, voor- romende m en door hem overgenomen uit het liber aureus Zutphaniensis, met afbeelding en omschrijving van dit »Rvangelium". 64

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 34