b. Eene Burger-avondschoolmet 1 Directeur, 1 Ouder directeur, tevens Leeraar, 7 Leeraren en 3 Hulpleeraren. Op 31 December was het aantal leerlingen 124, van welke 116 onderwijs ontvingen in alle vakken; 49 leerlingen waren vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. Eene Werkschool (onderwijs in houtdraaijen en timmeren) met 1 Leeraar en 2 Hulpleeraars. De nieuwe cursus werd met 14 leerlingen geopend. De kosten van het Middelbaar Onderwijs bedroegen over 1880, eene som van31334,595 De ontvangen schoolgelden beliepen: Yan de Hoogere Burgerschool4205, Burger-avondschool- 250, Werkschool- 70, Voor leerboeken enz., uit het legaat van J. F. Dietz- 40, Te zamen 4565, Door het Rijk wordt aan de Hoogere Burgerschool een subsidie van 7000 verleend. De .Tnrigtingen voor Middelbaar Onderwijs verkeeren in zeer bloeijenden toestand. De schoollokalen verkeeren in goeden staat. Aan den staat van het materieel en de hulpmiddelen voor het onderwijs wordt groote zorg besteed. Voor verdere bijzonderheden aangaande het Middelbaar Onderwijs verwijzen wij naar het verslag der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, dat hierachter als bijlage volgt. Landbouwscholen, scholen voor de zeevaart of gestichten voor doofstommen en blinden, zijn in deze Gemeente niet aanwezig. V. Klinische scholen. Bestaan hier niet. VI. Verdere scholen van bijzonderen aard en strekking. Onder de leiding van den Heer J. A. Vrugtman bestaan in deze Gemeente de navolgende zangscholen: 1. De Burger-Zangschool met 72 jongens en 119 meisjes. 2. Eene Volkszangschool met 146 mannelijke en 68 vrouwelijke leerlingen. Voorts wordt door genoemden Heer onderwijs in het zingen gegeven: a. aan 33 volwassenen (werklieden) b. aan eene later opgerigte klasse van 8 mannelijke (volwassen) leerlingen c. in een cursus voor volwassen meisjes uit den min- gegoeden stand ten getale van 32. Op de Gymnastiekschool werd door één leeraar en een hulpleeraar aan 266 mannelijke en 82 vrouwelijke leer lingen onderwijs gegeven. Aan het klassikaal onderwijs namen deel 77 jongens en 68 meisjes. Het getal leerlingen dat onderwijs genoot bedroeg, van de Hoogere Burgerschool 57, van de Burger-avondschool 74 en van het Gymnasium 33, terwijl dit onderwijs aan 25 jongens en 14 meisjes van de Normaalschool werd gegeven. Het onderwijs voldeed aan de gestelde eischen. Zwemscholen. Onderwijs in het zwemmen wordt ge geven aan een der badhuizen der Gemeente, waaraan een zwembassin is verbonden. In het afgeloopen saisoen werden afgegeven: 67 abonnementen voor zwemmen; 23 idem idem en baden; terwijl 37 idem idem idem genomen werden ten behoeve van huisgezinnen; benevens 43 abonnementen voor overvaren. 46 47

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 25