38 Geregeld hebben tweemalen 's weeks de geneeskundige visitatiën in het Lazareth, aanwezig in bet Oude en Nieuwe Gasthuis, plaats gevonden. Aldaar zijn de lijderessen ook geneeskundig behandeld geworden. Zooveel mogelijk zijn er door de politie maatregelen aangewend om de clandestine-prostitutie tegen te gaan. h. Toezigt op de Levensmiddelen. Yoor de goede hoedanigheid van vleesch, visch en andere onder bereik der Politie vallende levensmiddelen, werd streng gewaakt. Nu en dan had afkeuring van aan gevoerde levensmiddelen plaats, vooral van vleesch en visch. Aangaande het onderzoek van het drinkwater en naar den aard van het glazuur van ijzeren pannen, welke alhier worden verkocht, verwijzen wij naar het verslag der Gezondheidscommissie dat hierna als Bijlage volgt. Was het ons in het vorig verslag aangenaam met een enkel woord melding te kunnen maken van de zorg en opoffering van tijd vanwege de Gezondheidscommissie in zake het melkonderzoekenz., ook nu kunnen wij niet nalaten met lof te gewagen van den ijver waarmede zij in het afgeloopen jaar is voortgegaan met hare onder zoekingen naar verschillende artikelen. i. Gezondheidscommissie. Zie het verslag als Bijlage hierachter gevoegd. HOOFDSTUK VF». Geineente-Politie. De veranderingen welke in het personeel hebben plaats gehad, zijn opgegeven in den staat, opgenomen onder Hoofdstuk ill. 39 In het afgeloopen jaar was het politie-toezigt opgedra gen aan den Commissaris van Politietevens Commissaris van Rijkspolitie, één Inspecteur en 18 agenten van politie. Een der agenten is hoofdzakelijk werkzaam op het bureau en staat den Inspecteur in zijne werkzaamheden ter zijde. Omtrent de activiteit van het personeel kan over het algemeen gunstige getuigenis worden gegeven; naar be- hooren werd de dienst, onder toezigt van den Inspecteur van Politie, waargenomen. Maatregelen van bijzonderen aard behoefden niet ge nomen te worden. Steeds gaat de politie voort om zooveel mogelijk mis drijven te voorkomen, en door flinke surveillance onge- lukkigen uit de gevangenis te houden. Brand en andere rampen hebben in het afgeloopen jaar in de Gemeente niet plaats gevonden. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der Gemeente in de ligting43 Ingeschrevenen in de Gemeente, waarnaar het aan deel is berekend142 Ingelijfden bij de landmilitie43 Ingelijfden bij de zeemilitie b. Schutterij. Werkelijke sterkte der Schutterij in de Gemeente: Actief273 Reserve237 Te zamen 510

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 21