De kosten van een en ander hebben bedragen: voor gebouwen f 1903,98 voor meubels478,06- voor brandstoffen405,49 voor verlichting 136.40 Gtebouwen voor Middelbaar Onderwijs. In de lloogere Burgerschool werden nieuwe hardsteenen urinoirs geplaatst. De zijmuur werd afgebikt en op nieuw met portlandcement bepleisterd. De achtergevel weid ge deeltelijk op nieuw ingevoegd. In de Gymnastiekschool werd een nieuwe schoorsteen gemaakt. Overigens hadden de gewone onderhoudswerken plaats, en verkeereu deze gebouwen in goeden toestand. Aan de meermalen herhaalde klagt over het togten der ijzeren ramen in de Hoogere Burgerschool werd tegemoet gekomen, door het gedeeltelijk vervangen daarvan op de Z.O.-zijdedoor gewone houten kozijnen met schuiframen. De kosten aan een en ander besteed hebben bedragen Voor gebouwen1948,70- meubilair, verlichting en brandstoffen - 865,34 Gymnasium. Nadat verschillende schetsplannen waren opgemaakt voor een nieuw Gymnasium en wel met het oog om dit op de plaats van het bestaande of wel in het aangekochte gebouw in de Waterstraat naast de Hoogere Burgerschool te bouwen, werd na gehouden overleg met den Heer Inspecteur en Curatoren, aan U voorgesteld en besloten het bestaande, geheel onvoldoende gebouw, af te breken en op dezelfde plaats daar een nieuw gebouw te stichten. Na de goedkeuring van het ingezonden plan, had de aanbesteding plaats op 14 Dec. voor de som van/ 27777, 23 De aanneming werd gegund en men is thans met de uitvoering bezig. Het oude gebouw werd afgebroken en een begin gemaakt met het aanleggen der fundamenten voor het nieuwe. Gedurende den bouw is het gebouw in de Waterstraat als tijdelijk Gymnasium ingerigt. Pompen. Het onderhoud der pompen geschiedde naar behooren. Drie pompkasten werden vernieuwd. De pomp in de. Beukerstraat werd verplaatst naar de hoek van de Frankensteeg. Bij de verbouwing van een particulier woonhuis werd de daarbij behoorende beerput, in de onmiddellijke nabij heid der welput liggende, opgeruimd en met de meeste zorg uitgegraven en gedempt- Verder werden vijf welputten bij de pompen in de Wanne, Polsbroek, Laarstraat en in de Frankensteeg schoongemaakt en uitgeboord. De kosten van onderhoud hebben bedragen 983,803. Straten, Pleinen en Riolen. Tengevolge van het vernieuwen en verleggen van de gasleidingen in 1879 waren verschillende verzakkingen in de straten ontstaan, die belangrijke herstellingen en ver nieuwingen vorderden. De markt van het Wynhuis tot aan de Waterstiaat, werd geheel opgenomen en verstraat, gedeeltelijk met de uitkomende goede keijen, en verder met nieuwe Quenast- keijen. De Lange Hofstraat werd geheel verstraat. De Korte Hofstraat en Turfstraat werden geheel verstraat en gedeeltelijk vernieuwd met Benahin-keijen. De Beukerstraat werd voor het grootste gedeelte herstraat en de aanwezige bazaltkeijen door Quenastkeijen vervangen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 13