stig weder en hoog writer hehben de iiitvoeiing zeer belemmerd. De navolgende werken zijn bij openbare aanbesteding of inschrijving uitgevoerd: Het ophoogen van den weg tusschen den Warnsveldschen en den Baakschen weg 1497, Het hardmaken van dien weg- 2779, Het bouwen van een nieuwen gemetselden duiker in dien weg1793, Het afgraven van de wallen ten Noorden van den Spoorweg en bet aanplempen van de gracht buiten de Nieuwstad- 11797, Het afgraven van den wal tusschen de Vischpoort en het Slikbolwerk- 595, Het afgraven van den wal achter de Spit taalstraat Het afgraven van den wal tusschen de Vischpoort en den IJssel- 599, De overige werken werden in eigen beheer uitgevoerd. De totale uitgaven bedroegen- 22073,14 De werken in verband met den aanleg der Noorderhaven vorderden eene uitgaaf van - 3089,00 De nieuwe schietbaanwaarvan de helft der kosten voor rekening van het Rijk - 2000, Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Gemeentehuis. Het onderhoud van het Gemeentehuis werd naar behooren verrigt. Behalve het verrigten van eenige herstellingen en ver nieuwingen werd de kamer van den Burgemeester geverfd en de Spiegel vernieuwd. 21 De kosten voor het onderhoud met die van het meubilair hebben bedragen f 1111,955. b. Gebouwen in Gemeentedienst. De voorgevel van het Gemeente-magazijn op het 'sGraven hof werd geverfd. De overige gebouwen werden naar behooren onderhouden en verkeerden in goeden toestand, behalve een tuinmuur achter het gebouw op het 's Gravenhof, die echter in den loop van dit jaar zal worden vernieuwd. De kosten van onderhoud bedragen met inbegrip van het onderhoud en de bediening der markten en de petroleum-bergplaats 1010,58. Torens. De lijst van versieringswerken van het bovengedeelte van den Wijnhuistoren vorderden herstelling en zijn ge deeltelijk vernieuwd. De torens werd geverfd en de wijzers met de cijfers der wijzerplaten werden op nieuw verguld. Aan den Westkant werden eenige vakken ingewaterd metselwerk uitgebroken en vernieuwd. De bliksemafleiders op de torens werden beproefd en in orde bevonden. De kosten van een en ander hebben bedragen f 714,605. Gebouwen bestemd voor Lager Onderwijs. In de 2e Openbare School werd in drie localen de vloer vernieuwd. De 4e Openbare School werd van binnen geverfd en van de 2e gesubsidieerd Bijzondere School werden de buitengevels geverfd. Verder werden de gewone onderhoudswerken naar be hooren verrigt. 20

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 12