18 van het Slijkbolwerk en Galgenbolwerk opgehoogd en werden eenige gedeelten der hoofdgracht ten Zuiden der Spittaalbrug, achter den Droogenabtstoren bij de Wal- ntraat en bij den dam aan de Vischpoort gedempt. Tengevolge van onderhandelingen met het Rijk werd aan bovengenoemde terreinen voorloopig geene nadere bestemming aangewezen. Het afgraven van den wal tusschen de Vischpoort en den IJssel werd aanbesteed, doch ongunstig weder belette den aannemer op den gestelden tijd daarmede gereed te zijnzoodat men daarmede thans nog bezig is. Binnen weinige dagen zal begonnen worden met het afgraven van het laatste gedeelte van den wal tusschen de° Spittaalpoort en de Laarpoort en daarna met het ver harden en beplanten van den Singel. In verband met het in Uwe vergadering van den 5™ April 1880 goedgekeurde havenplan, werden de wallen ten Noor den van den Spoorweg geheel weggegraven. Met den afkomenden grond werd de voormalige hoofd gracht buiten de Nieuwstad aangeplempt en opgehoogd. Die ophooging is zoodanig geschied, dat de straatweg volgens eene regelmatig gebogen lijn kan worden omgelegd, en °er tusschen den omgelegden weg en het spoorweg terrein een vrij aanzienlijke oppervlakte terrein beschikbaar is gekomen tot verkoop als bouwterrein bestemd. (Op 1 Maart 1881, en dus in een volgend verslag be- hoorende, werd dit terrein in 17 perceelen, ter opper vlakte van 4183 M3, voor de som van 23310,-- m het openbaar verkocht). De omgelegde weg werd op nieuw bestraat. Gelijktijdig met de werken tot .ophooging en aanplem ping aldaar werd een nieuwe groote ijzeren duiker, van uit °de hoofdgracht gelegd in aansluiting met den reeds bestaanden duiker door den Spoorweg. 19 Vanwege den Spoorweg werd een gemetselde put ge bouwd bij de verbinding der duikers. Verder is van uit eerstgenoemden duiker een riool gelegd tot aanvoer van water naar de sloot langs en achter de Manége. De gemaakte werken voldoen op uitstekende wijze aan de sedert lang bestaande behoefte tot aanvoer van versch water naar den vijver in het Coenenspark en tot verver- sching der sloot, terwijl tevens op voldoende wijze is voorzien in den aanvoer van water voor de machinen van den Spoorweg. De voormalige vestinggrachten in het Coenenspark werden schoongemaakt en uitgediept zoodat in verband met den verbeterden aanvoer van water, het te voorzien is dat het telkeu jare in den zomer voorkomende droog leggen daarvan zal ophouden en deze grachten als water partij in het Parkde wandelingen zeer zullen veraan genamen. De in het vorig jaar begonnen aanleg van den verbin dingsweg tusschen den Warnsveldschen en den Baakschen weg werd voortgezet. De weg werd opgehoogd, verhard en gedeeltelijk beplant. Tot afvoer van de achterliggende beek en vooral van het inundatiewater werd een groote gemetselde duiker op onderheide fundeering in den weg gebouwd. Ten einde voor het oprigten der nieuwe mestbergplaats, over het daarvoor bestemde terrein te kunnen beschikken, werden met het Ministerie van Oorlog- onderhandelingen gevoerd over het verplaatsen der schietbaan naar de Marsch bij het fort »de Poll-" De uitslag daarvan is, dat eene overeenkomst is gesloten waarbij voor geza menlijke rekening van het Rijk en de Gemeente eene nieuwe schietbaan op de Marsch zal worden aangelegd. De aanbesteding daarvan is bereids geschied; ougun- O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 11