16 HOOFDSTUK IY. Geldmiddelen. Jaarlijksehe opgave van het geheele bedrag der ont vangsten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1879 302296,775 en beliepen de uitgaven292958,41s Zoodat bet batig slot was 9338,36 Geheel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door Gedeputeerde Staten goedgekeurde begroo ting voor bet jaar 1880. Bij de begrooting over 1880 zijn de ontvangsten geraamd op372443,97 en de uitgaven op372443,97 Zoodat die begrooting geen batig of nadeelig slot aangeeft. HOOFDSTUK Y. Gemeente-eigendommen, werken en inrigtingen. A. Eigendommen, niet bestemd voor de publieke dienst. Gebouwen in huur. De verschillende gebouwen werden naar bebooren onder houden. De watermolens vorderden vrij belangrijke herstellingen, ofschoon met het oog op het expireren der pacht in een volgend jaar, daaraan niet meer dan het hoog noodige 17 werd verrigt, en is het voornemen hiermede voort te gaan, totdat daaromtrent eene nadere beslissing is genomen. De toestand van die molens is onvoldoende. De badhuizen werden naar behooren onderhouden eenige badkuipen en vloeren werden vernieuwd. Van de verhuurde woning op het Oude Wand werd de pompbuis vernieuwd en een nieuw afvoerriool gemaakt. De herstellings- en onderhoudswerken werden in eigen beheer uitgevoerd. De kosten daaraan besteed hebben bedragen 906, Gemeentegronden. Tot verbetering der afwatering der weilanden, zijn voor zooveel de waterstand dit toeliet de meeste slooten afo-e- boord en uitgediept. De hoofdslooten in de Sprabanen, Ossenwaard en Kijfsdijken zijn allen verbreed en uitgediept. Evenzoo de afwatering der Warkensche beek door de Page- mate en Tichelkuilen en Varkensweide tot aan de sehouwlaak bij de Bornhoverbrink en de waterleiding over de Marsch. Een gedeelte der weiden de Kijfsdijkendie door ge durige inundatie, veel te lijden hebben van biezen en onkruid werden sterk bemest. Eenige gedeelten bouwland op den Overmarsch bij den tol, van het Weerdslag en van de Tichelkuilen werden tot weiland gemaakt en goed bemest. Na de verhooging van het lijnpad langs de lage waarden, werden verschillende laagten en gaten verhoogd en aan gevuld en de afwatering verbeterd. De onverpachte bouwlanden van de vesting werden in eigen beheer met haver en suikerbieten bezet. Slechting der Vestinggronden en daarmede in verband staande werken. De wal tussChen de voormalige Vischpoort en de Spit taalpoort werd geheel afgegraven tot de hoogte van 9,10 M. A.P. Met den afkomenden grond werden de lage terreinen O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 10