14 h. Oud Archief. Voor de bijzonderhedenbetreffende den toestand van het Oud Archief, dat op den Wijnhuistoren wordt be waard, zie men het Verslag van den Archivaris, dat als bijlage achter dit Verslag is opgenomen. (Litt. A.) HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ont vangsten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1878 f 4005(15 05s en beliepen de nitg,™ S'.S» Zoodat het batig slot was~f 42972,1)9= Geheel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde begroo ting voor het jaar 1879. Bij de begrooting over 1879 zijn de ontvangsten geraamd op y 330742 34= en de uitgaven op330742,34= Zoodat de begrooting geen batig of nadeehg Sot aangeeft; HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommen, werken en inrigtingen. A. Eigendommen, niet bestemd voor de publieke dienst. houden erSC^illende geb°l™ Werclen naar behooren onder- 15 De houten badhuizen ondergingen belangrijke herstel lingen aan vloeren. Evenals het vorige jaar werd aan de watermolens niet meer dan het hoog noodige verrigt, zoodat er geene bij zondere vernieuwingen zijn geschied. De herstellings- en onderhoudswerken werden in eigen beheer uitgevoerd. De gezamenlijke kosten daaraan besteed hebben be dragen 715,55. Gemeentegronden. De Gemeentegronden, als: losse landerijen, weilanden, tuinen en bleekerijen bragten in 1879 in pacht op 61130,16." Door de hooge waterstanden en het ijs is veel nadeel toegebragt aan dijken en lijnpad. Vooral de doornheggen bekwamen door het ijs veel schade en moeten bijna geheel afgezet worden. Twaalf perceelen van nalatige pachters werden in eigen beheer genomen en met haver bezaaidwaardoor 'de post van onderhoud belangrijk werd overschreden. Kort vóór de verpachting van het hooigras op de lage waarden, begon de rivier zoodanig te wassen, dat het te voorzien was, dat de geheele waard door gestremde water lossing onder water zou geraken en de oogst vernietigd worden. Onmiddellijk werd de locomobile met centrifu- gaalpomp bij het sluisje opgesteld en op 21 Junij in werking gebragt. Gedurende 35 dagen werd er bijna dag en nacht doorgepompthetgeen tengevolge haddat niet tegenstaande de vele regen en wassend water op de rivier, de landerijen voor het grootste gedeelte van water be vrijd bleven. Die maatregel had op de pachtprijzen een gunstigen invloed. De kosten bedroegen 401,68 en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 9