slechts ééne soort, die eene grootere, voor de gezondheid nadeelige hoeveelheid lood in het glazuur bevatte. De verkooper dezer pannen heeft echter den geheelen voor raad zijner voorhanden pannen aan zijn leverancier terug gezonden nadat hij door de Commissie op de schadelijk heid van het glazuur was opmerkzaam gemaakt. De nieuwe door hem ontboden monsters lieten niets te wenschen over. Al de overige onderzochte soorten bevatten of in het geheel geen lood of zink, öf eene uiterst geringe, onschadelijke hoeveelheid. De Commissie stelt zich voor dit onderzoek verder voort te zetten. Daar de toestand van het drinkwater uit de pomp aan den Paarden wal nog steeds te wenschen overliet, heeft de Commissie U geadviseerd te trachten daarin verbetering aan te brengen en werden daartoe horingen verrigt op het Schupstoel, die echter een ongunstig resultaat hebben opgeleverd. Daar het echter voor de openbare gezond heid zeer wenschelijk zoude zijn op sommige plaatsen in onze Gemeente beter drinkwater te hebben, besloot de Commissiein overleg met den Heer Gemeente-Architect, ter gelegener tijd een algemeen onderzoek in te stellen naar den toestand van het drinkwater op verschillende plaatsen in de Gemeente, ten einde na te gaan, waar.de bodem het meest geschikt zoude zijn voor den aanleg van nieuwe pompen. Met het oog op de voorgenomen slooping der vesting werken en de plannen tot uitbreiding der stad, werd besloten eene Commissie van twee leden te benoemen om de genoemde plannen te onderzoeken met het oog op de Openbare Gezondheid. Tot leden dezer Commissie werden benoemd de Heeren B. Berkhout en G. L. Tjeenk Willink, die omtrent hunne bevindingen rapport uitbrachten, van welk rapport de Commissie de eer had een afschrift toe te zenden aan Burgemeester en Wethouders. Het personeel der Commissie onderging in het af«-e- oopen jaar geen verandering. De aftredende Voorzitter, Heer Dr. H. W. van Khijn, werd als zoodanig her kozen en heeft zich die keuze laten welgevallen. Zutphen, 12 Februari 1880. Namens de Gezondheidscommissie Dr. A. J. C. SNIJDERS, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 71