23 January. Beëediging van liet raadslid M. J. van Duijl. Besloten aan Z. M. den Koning en H. K. H. Mevrouw de Prinses Hendrik een adres van rouwbeklag in te dienen. 3 Februari]. Afwijzend beschikt op het adres van H. J. Bessem, om wijziging der koop voorwaarden van den grond op het Stationsplein. Benoeming van den Heer J. H. Slothouber tot leeraar aan het Gymnasium. Idem van J. H. Graffelman, tot hulponder wijzer aan de 3e Openbare school. Idem van C. M. J. van Oeveren, tot hulp onderwijzer aan de 5e Openbare school. L. H. Rienderhoff begiftigd met de inkomsten van eene der doctorale praebenden. K. G. M. Westerbeek van Eerten, idem. D. Bax, idem Besloten de Heeren A. G. Wijers Zonen te ontheffen van de betaling van een thins. Den Heer R. T. Schrassert Bert op nieuw verhuurd den Haar-Kam- en Volmolen. 17 Burgem. en Weth. gemagtigd tot het laten egaliseren der drie lunetten Coehoorn Wijziging der verordening op de Kaai-, Haven en Kraangelden. 9 Idem der verordening op het liggen, laden en lossen van Vaartuigen en Houtvlotten. 3 Maart. Mejufvrouw H. H. van den Broecke eervol ontslagen als hulponderwijzeres aan de le Openbare school. 9 9 Burg. en Weth. gemagtigd om de Hoender- nester sluis te laten uitdiepen. Vaststelling van het kohier der Hondenbe- belasting voor 1879. 9 3 Maart. Burg. en Weth. gemagtigd om bij het nieuwe huis van Vredenburg eene proef te nemen met het leggen van straattegels. Besloten aan den eervol ontslagen Kaai- en Havenmeester, eene jaarlijksche gratificatie van f 250 uit te keeren. 7 April. D. Vredenburg, tot wederopzeggens vergun ning verleend tot het aanbrengen van eene electrische bel. Afwijzend beschikt op het adres van D. Vre denburg om 1° zijn huis aan de Berkelzijde te verb reeden en 2° van de Gemeente te koopen of in erfpacht te verkrijgen het be staande kantoortje en het open erf achter zijne woning. Aan G. B. Knoest onderhands verhuurd het huis aan de Vischpoort. Afwijzend beschikt op het adres van Jlir. F. X. J. van Nispen, om restitutie van een gedeelte van betaalde plaatselijke belasting. Mejufvrouw M. G. Meijer benoemd tot hulp onderwijzeres aan de le Openbare school. s Afwijzend beschikt op het adres van C. de Gruiter, om opheffing van het beurtveer op Amsterdam. Besloten den Heeren Snijders en Tjeenk Willink ieder eene gratificatie van f 50 te gevenwegens gedaan onderzoek van levens middelen enz. De jaarwedde van den Kaai- en Havenmeester verhoogd met 50. Burg. en Weth. gemagtigd tot het op aan vrage verleenen van vergunning om de balcons te beplanten. 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 6