*4 4 desbetreffende verordening bevorderd tot Hulponderwijzers 1° klasse, terwijl C. W. Gr. van Heuven, G. R. Draaijkks en D. W. Wisselink werden geplaatst in de 2« klasse. Last not least mochten in de maand October jl. twee Onderwijzers en wel W. B. Ansink en G. H. Wolsak, de eerste werkzaam aan de 3e Openbare Schoolde tweede aan de 5e Openbare School, den dag herdenken, dat zij vóór 25 jaren hunnen werkkring bij het onderwijs in de Gemeente aanvingen. Met opgewektheid en onverdroten ijver wijden beiden zich nog steeds aan hunne niet altijd even gemakkelijke taak, waarvoor het der Commissie niet ongepast voorkomt hun bij deze nog een openlijk blijk van waardeering te gevenhoewel hun die persoonlijk reeds bij monde van onzen Voorzitter, in eene daartoe opzettelijk belegde vergadering, is kenbaar gemaakt. Wat de gebouwen en localiteitenwaarin het ouder wijs wordt gegevenaangaatkan de Commissie over het algemeen, vooral wat aangaat de Openbare en Ges. Bijz. Scholen, een gunstig oordeel uitspreken. Enkele opmer kingen dienaangaande mogen echter hier hunne plaats vinden. In de eerste plaats constateren we met genoegen, dat de in ons vorig Verslag gewenschte verdeeling van de 4" Openbare School in drie localen, in den loop van dit jaar is tot stand gekomen; zoowel naar ons oordeel als volgens dat van den Hoofdonderwijzer, is daardoor eene groote verbetering aangebracht. Aan de le Openbare School doet zich het gemis van eene kamer, waar de Hoofdonderwijzeres de tot kaar komende ouders of andere personen kan ontvangen en te woord staan, en de administratieve werkzaamheden, hare school betreffende, kan verrichten, hoe langer hoe meer gevoelen. Den uitgedrukten wensch van de Hoofdonder- 5 wijzeres ter voorziening daarin bevelen wij dan ook ten zeerste ter Uwer overweging aan. In de ventilatie van de 2e Openbare School is in den loop van dit jaar eenige verbetering aangebracht; of die echter wel ooit zoo zal zijn in te richten dat ze kan ge zegd worden aan alle billijke eischen te voldoenvermeten wij ons niet te bewereuterwijl hetzelfde omtrent de ventilatie van de School in de Hoven kan gezegd worden, hoewel misschien ook daarin nog wel eenige verbetering is aan te brengen. Wat de localiteiten der Bijzondere Scholen aangaat, achten we eene uitvoerige bespreking onnoodig; alleen houde men ons deze opmerking ten goede, nl. dat die Chr. Nat. School en R. K. School van den Heer Boerma, in het belang dier Scholen zelve wel eenige verbetering vereischenvooral de laatste laat dienaangaandeen wat de aldaar aanwezige leermiddelen betreft, veel te wenscheu over. De leermiddelen aan de Openbare Scholen bevinden zich over het algemeen in den besten staat; op enkele echter zijn nog schoolbanken van oud model aanwezig. Eene voortgaande verwisseling in banken volgens het Amerikaansch systeemblijft naar ons oordeel gewenscht. Het getal schoolgaande kinderen iu het jaar 1879 blijkt uit den kiervolgenden staat. o o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 64