6 De opwachting en complimentering van Zijne Majesteit den Koning en Hare Majesteit de Koningin had ingevolge het programma van het ceremonieel, hij de aankomst van H.H. M.M. binnen het Koningrijk, den 10 Januarij aan het Station plaats door Zijne Excellentie den Heer Minister van Staat, Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Gelderland, met de leden van Gedeputeerde Staten en den Griffier; den Burgemeester en Wethouders, met den Raad en den Secretaris der gemeente; den Pre sident, Vice-President, Procureur-Generaal en Advocaten- Generaal van het Geregtshof te Arnhemden President Officier en Substituut-Officier van Justitie van de Arron- dissements-Regtbank en den Kantonregter alhier; den Kommandant der Schutterij; den Kolonel, Kommandant van het 4e regement Hussaren, en den Plaatselijken Kom mandant. De dienstdoende Schutterij en het garnizoen stonden aan het Stationsgebouw in slagorde geschaard. Gedurende een half uur onderhielden HH. MM. zich, in het daartoe net versierde Stationsgebouw, met de voornoemde autoriteiten, op de minzaamste wijze, en vertrokken daarna naar Apeldoorn. Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. Verordening op het liggen, laden en lossen van Vaar tuigen enz. binnen de Gemeente Zutphen. 2. Belastingverordeningen. a. Verordening op de heffing van Kaai-, Haven- en Kraangelden in de Gemeente Zutphen. 7 l. Verordening op de heffing van Schoolgeld op de Gemeentelijke Gymnastiekschool te Zutphen. e. Tarief van Leges, te heffen op de Secretarie dei- Gemeente Zutphen. 3. Verordeningen van verschillenden aard. a. Reglement voor de Gemeentelijke Gymnastiekschool te Zutphen. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1879. 6 Januarij. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid M. J. van Duijl. A. J. Wolsak eervol ontslagen als hulponder wijzer aan de 3e Openbare school. Mededeeling aangaande 3 vacante praebenden. Goedgekeurd de door Curatoren van het Gym nasium voorgestelde combinatie van leeraren. Benoeming van de Heeren B. Dingemans en J. J. Balland, tot leeraren aan het Gymna sium en de Hoogere Burgerschool. Vaststelling der verordening op de heffing van Kaai-, Haven- en Kraangelden. Idem der verordening op de invordering daarvan. Idem der verordening op het liggen, laden en lossen van Vaartuigen en Houtvlotten. Idem van het suppletoir kohier der Inkom stenbelasting over 1878. v F. A. Spekman eervol ontslagen als hulp onderwijzer aan de 5e Openbare school. Mededeeliug van gehouden onderzoek naar het gehalte van melk. Besloten de Memorie van Toelichting met het algemeene Plan tot slechting der vesting werken te laten drukken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 5