op Maart, 3 de school; doch bij de herope ning in September wies het getal weder tot 6 waarvan 3 leerlingen van de Hoogere Burger- school en 3 leerlingen van het Gymnasium waren ZUTPUEN, 27 Februari 1880. n n Ue Gomnnssie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs te Zutphen. De Voorzitter, GH. M. HENNY. De Secretaris, G. J. de SITTER. BIJLAGE Aan den Gemeentercbcid. Ingevolge art. 26 der wet van 28 April 1876 (Staats blad n°. 102) hebben wij de eer U Verslag te doen omtrent den toestand van het Gymnasium alhier over het jaar 1879. Zoo als in ons vorig Verslag is vermeld, bedroeg in het einde van het jaar 1878, het aantal leerlingen die het Gymnasium bezochten 38. In den aanvang van het jaar 189 verliet één leerling van de derde klasse, en in April wederom één leerling van diezelfde klasse het Gym nasium beiden om redenen van gezondheidzoodat bij het einde van den cursus aanwezig waren 36 leerlingen, die deel namen aan de eind- en overgangs-examens die plaats vonden van 7 11 Julij 1879. Al de leerlingen van de vijfde klassenamelijk 5, kon den tot de Academische lessen worden toegelaten. Van drie kan gezegd worden dat zij een goed examen deden de twee overigen waren zwakker, maar met genoegen kunnen wij melden dat het bleek dat zij het laatste jaar met ijver hadden gewerkt en genoegzame vorderingen hadden gemaakt, zoodat wij ook aan dezen het diploma van volbragte studiën aan het Gymnasium konden uitreiken. Uit de overgangs-examens bleek dat over het algemeen met ijver en vlijt gewerkt was. Zooals op elke inrigting van onderwijs vond men ook op ons Gymnasium vlugge jongelingen die daarbij vlijtig arbeiddenen die dan ook zeer goed slaagden, anderen die wel vlug, maar daarop te veel bouwende, niet genoeg vlijt hadden betoond en 20

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 59