(SI 16 Tegelijk met het verzoekschrift van den heer Hoetink kwam een verzoek om traktements- verhooging van den heer W. B. Ansink, Hulp- leeraar in het Handteekenenbij den Raad in- Op dezelfde gronden echter, waarop de decisie voor den eerstgenoemde uitgesteld werd (zie boven), besloot ook de Raad deze zaak tot later aan te houden. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op ultimo December 1878: T laagste Afdeeling 22 in de Ie klasse hoogste 28 He 26 IIIe 10 IVe 20 Totaal 106 leerlingen. Aan de overga ngs- exam ens, gehouden 7 en 8 April, namen deel: in Tp 16' waarvan 12 bevorderd werden tot P>. in de Ie klasse/Ib 21) ,15, n. He 15 8 III. Totaal 52, waarvan 35 bevorderd werden. Aan het eind-examengehouden 9 April onder voorzitterschap van het Lid der Com missie van Toezicht, Mr. F. D. F. Luijken Glashokst, onderwierpen zich 5 leerlingen der IIIe klasse, waarvan 3 genoegzame kennis aan den dag legden om het Getuigschrift volgens art. 66 der Wet op het Middelbaar Onderwijs te ontvangen. Hunne namen zijn (alphabetisch gesteld): J. Jansen. J. H. Teeeink. F. van Wijhe. 17 Evenals het vorige jaar werd ook nu weder uit het legaat-DiETz teekengereedschap uitgereikt aan 6 der ijverigste leerlingendie uit klasse Ib tot klasse II bevorderd waren. Aan 4 andere leerlingen derzelfde klasse, die zich eveneens door goede vorderingen en ge trouw schoolbezoek onderscheiden hadden, werd dezelfde prijs toegekendwaarvan de kosten door eene gift uit deze gemeente gedragen werden. Eindelijk werden door de Commissie prijzen, be staande in boekgeschenkenvereerd aan 3 ver dienstelijke leerlingendie van de IIe tot de IIIe klasse waren overgegaan. Deze prijzen en aan moedigingen oefenen eensdeels een gunstigen invloed uitmaar strekken ten anderen om net en bruikbaar teekengereedschap te bezorgen aan vele leerlingen, voor wie de aanschaffing om de niet onaanzienlijke kosten zeer bezwarend zou zijn. Voor den nieuwen cursus 1879/so werden in geschreven 112 leerlingenwaarvan 67 reeds vroeger de school bezochten. Van de 45 nieuwe, namen 5 van meer dan 18jarigen leeftijd plaats in de IVe klasse en deden de overigen admissie- examen. De uitkomst hiervan was, dat 21 werden toegelaten tot klasse Ia, 16 tot klasse Ib en 1 tot klasse II, terwijl 2 adspiranten werden afgewezen. De indeeling der klassen was nu als volgt: Klasse F 25 leerlingen (volledig onderwijs). Ib BI II 22 ).- III 8 IT 11 13 (onderw. in enk. vakken.) Totaal 97 leerlingen (volledig onderwijs) en 13 leerlingen (onderw. in enk. vakken.) f

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 57