14 leerlingen eene weverij en eene bleekenj be zichtigd. ""ST- ,De, t°ll"»id<Ielm l'«' onderwijs rijn in het afgeloopen jaar onderhoudenaangevuld en uitgebreid. Aangekocht zijn eenige boekeu, eene photographische afbeelding van de Laocoon- groep en twee kaarten, eene van Europa en eene van Oud-Griekenland; verder eenige phy- sische instrumenten, en denoodigechemicaliën benevens glaswerk voor de lessen en praktische oefeningen m Scheikundeen eindelijk 13 stuks gips-ornamenten (groot model) voor het onder wijs in Handteekenen. Het gebouw verkeert in goeden staat. Alleen blijven de ijzeren tuimelramen nog altijd aan- Imdmg tot klachten geven wegens den tocht, dien zij door hun niet nauwkeurig sluiten geven! De dubbele ramen aan de Noordzijde bewijzen daarentegen goede diensteu en het zou dus wenschelijk zijn ze ook aan de Zuidzijde van net gebouw te doen aanbrengen. De onaangename lucht in de lokalen, voor de Scheikunde bestemd, waarover in vroegere Verslagen meermalen geklaagd is, doet zich tegenwoordig weer dikwijls bemerken. Een af doende maatregel hiertegen zou eene ware wel daad wezen voor hen, die kortereu of langeren tijd in deze lokalen moeten doorbrengen. II. Burger-Avondschool. Onderwijzend i t it t Personeel. ieer VAN Deeuwen Ju., nog pas sedert korten tijd Leeraar in de Wis-, Werktuig en Natuurkunde aan de Burger-Avondschool (hij had zijne lessen eerst den 24en Juni van het vorige jaar aangevangen) werd den 9™ Juni tot Leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burgerschool met driejarigen cursus te Brielle benoemd en bij Raadsbesluit van 24 Juni met het einde van de groote vacantie eervol ont slagen. Eene oproeping van sollicitanten gaf niet het gewenschte resultaat, zoodat de Com missie van Toezicht aan den Raad het voorstel deed het traktement niet onaanzienlijk te ver- hoogen. Daartoe werd besloten en het traktement, dat, met inbegrip van de bezoldiging voor de Meisjesschool, f 1200 bedroeg, op f 1800 ge- blachtwaarvan 1000 zou strekken voor het onderwijs aan de Burger-Avondschool en f 800 voor dat aan andere inrichtingen van onder- Avijs, terwijl het maximum van het aantal les uren te zamen 24 's weeks zou zijn. Op deze nieuwe voorwaarden deden zich een paai geschikte sollicitanten open benoemde de Raad in zijne Vergadering van 2 September den heer J. Kuijpers, bezitter van de acten KI, MI en Mil Midd. Ouderwijs en Leeraar aan de Burger-Avondschool en de Kweekschool voor Onderwijzeressen te Arnhem. Hij trad den 31en October in functie. Gedurende de twee maanden, dat het onder wijs door de vacature gedeeltelijk moest stil staan heeft de heer Plat een paar uren 's weeks onderwijs in Wiskunde aan de IIe klasse ge geven en die uren aan zijne eigene klassen Ia en R> onttrokkenom de schade voor de leer lingen der IIs klasse eenigszins te verminderen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 56