64 6 de Ilansisehe Geschichts-Blatteren ontvangen werden de Berichten en Mededeelingen van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen; Mededeelingen en Berichten der Geldersche Maatschappij van Landbouw. De heer L. J. van de Velde ging voort met de num mering der boeken en de catalogiseering. Dit werk ondervindt veel vertraging, omdat sedert het opmaken van den bestaanden catalogus de Bibliotheek zeer is uit gebreid, terwijl na de groote schoonmaak van het vorige jaar de boeken vrij verward herplaatst zijnwaardoor een vergelijking der titels met de volgorde van den catalogus boek voor boek noodzakelijk is geworden. Men hoopt evenwel in het aanstaande voorjaar daarmede gereed te komen. Ten slotte een woord van dank aan den heer van de Velde voor zijn niet genoeg te waardeeren ijver en ge schiktheid. Zutphen, 20 Januari 1880. De Archivaris en Bibliothecaris van Zutphen L. a; F. H. VAN HEECKEREN. BIJLAGE B. Verslag over den toestand van het Onderwijs op de inrichtingen van Middelbaar Onderwijs te Zutphen, gedurende het jaar 1879. I. Ifoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus. Onderwijzend Het jaar 1879 is niet voorbijgegaan zonder Personeel. belangrijke veranderingen in het personeel der Leeraren of in hun werkkring. Tengevolge van de reorganisatie van het Gymnasium (zie Verslag van het vorige jaar) werd de heer B. Dingemans bij Raadsbesluit van 6 Januari belast met onderwijs in het Engelsch aan het Gymnasium en daarentegen ontheven van dat in het Fransch aan de onderste twee klassen der Hoogere Burgerschool. De heer Dr. J. J. Balland werd tegelijker tijd benoemd tot Leeraar in het Fransch aan het Gymnasiumen belast met een deel van liet onderwijs in het Fransch aan de Hoogere Burgerschool en wel voor de parallel-afdeeliugen van de onderste drie klassen, terwijl de heer Raveaud de drie andere afdee-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 49