Opgaaf van ter marlet gebragte Tarwe Rogge Garst Boekweit Haver Aardappelen Boter Kool Appelen Peren Groene erwten Runderen Varkens hoeveelheden. 4116 hektoliter. 4141 6 79 3 4380 2927 achtste vaten. 61395 kilogram. 9400 stuks. 92 Hektoliter. 23 13 7276 stuks. 4467 HOOFDSTUK XII. Nijverheid, Handel en Scheepvaart. I. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Opgave betreffende den uitslag der verkiezingen. 54 II. Nijverheid. a. Fabrieknijverheid en .ambachten. Hieromtrent valt niets merkwaardigs te vermelden. Nieuwe ingevoerde werktuigen of verbeteringen zijn ons niet bekend. In het afgeloopen jaar werden de volgende concessiën verleend aan J. J. Douwes, tot het oprigten eener distilleerderij; aan H. J. Tesink, tot uitoefening eener koper- en blikslagerij aan J. P. F. Remmers, tot oprigting eener kuiperij; aan A. Meester c.s. tot het oprigten van een stoom- korenmolen aan G. II. Kelderman, tot het oprigten eener door stoom gedreven koren-, run- en lijnmeelmalerij aan C. Schillemans (firma W. J. Thieme Co..) tot plaatsing van een stoomtuig, voor de boekdrukkerij enz.; aan B. Nijkamptot oprigting eener bakkerij aan G. L. Tjeenk Willink, tot plaatsing van een gas motor voor de mineraalwaterfabriek aan J. P. Hasselo Zn., tot uitbreiding zijner steen fabriek aan A. J. van Gelder, tot het maken van een slacht plaats en koestal; aan J. Dop, tot het oprigten eener door stoom gedreven vleesclirookerij aan R. ten Cate Jr. G. M. van Riessen (firma T. van Zadelhoff Zn.,) tot plaatsing van een stoomtuig iu hunne vleesclirookerij aan K. Philipstot oprigting eener slagerijen aan H. J. Tesink, tot oprigting eener koperslagerij. Tentoonstellingen van fabrieknijverheid werden niet gehouden. O Q> Getal kiezers opgekomen bij de Benoemde leden. Aanduiding door de woorden gekozen of herkozen. O O O X O O eerste stemming. her stemming. Hebben niet plaats gehad.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 43