41 De outvaugen schoolgelden beliepen Van de Hoogere Burgerschool4230, Van de Burger Avondschool- 198, Te zamen 4428, Het Rijk verleent aan de Hoogere Burgerschool een subsidie van f 7000. De staat van het onderwijs aan de Inrigtingen voor Middelbaar onderwijs mag zeer goed genoemd worden. Voor materieel en hulpmiddelen voor het onderwijs wordt groote zorg besteed. Voor verdere bijzonderheden omtrent het Middelbaar onderwijs verwijzen wij naar het verslag der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijsdat hierachter als bijlage B volgt. Landbouwscholenscholen voor de zeevaart of gestichten voor doofstommen en blindenzijn in deze Gemeente niet aanwezig. V. Klinische scholen. Bestaan hier niet. VI. Verdere scholen van bijzonderen aard en strekking. Onder de leiding van den heer J. A. Vrugtman bestaan in deze Gemeente de navolgende zangscholen 1. De Burger-Zangschool met 75 jongens en 124 meisjes. 2. Eene Volkszangschool met 153 mannelijke en 64 vrouwelijke leerlingen. Voorts wordt door genoemden heer onderwijs in het zingen gegeven: a. aan 34 volwassenen (werklieden); b. in een cursus voor onderwijzers ten getale van 17 personen c. aan eene later opgerigte klasse van 10 mannelijke (volwassen) leerlingen d. in een cursus voor volwassen meisjes uit den min- gegoeden stand ten getale van 33. Op de Gymnastiekschool werd door één onderwijzer aan 249 mannelijke en 94 vrouwelijke leerlingen onderwijs gegeven. Aan het klassikaal onderwijs namen deel 72 jongens en 82 meisjes. Het getal leerlingen dat onderwijs genoot bedroeg, van de Hoogere Burgerschool 55, van de Burger-avondschool 60 en van het Gymnasium 41terwijl dit onderwijs aan 21 jongens en 12 meisjes van de Normaalschool werd gegeven. Bij Uw besluit van den 15n September 11. werd een nieuw Reglement voor de Gymnastiekschool vastgesteld, hetwelk noodzakelijk was gewordenomdat het Gymnastiek onderwijs bij verordening ook voor het Gymnasium ver- pligtend is gesteld. Den 4n Augustus jl. werd door U de heer J. Heskes met algemeene stemmen benoemd tot leeraar in de Gymnastiek aan het Gymnasium en den 26" September d. a. v. werd de heer J. H. Vrugtman benoemd tot hulpleeraar in de Gymnastiek. I let onderwijs voldeed aan de gestelde eischen: Zwemschool. Onderwijs in het zwemmen wordt gegeven aan een der beide badhuizen der Gemeentewaaraan een zwembassin is verbonden. In het afgeloopen saisoen werden afgegeven: 69 abonnementen voor zwemmen; 23 idem idem en baden; terwijl 34 idem idem idem genomen werden ten behoeve van huisgezinnen. Voorts werden genomen: 14 dozijn kaarten voor baden en 2 dozijn kaarten voor zwemmen, terwijl bovendien 289 baden werden gebruikt 42

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 37