g. Toezigt op cle Prostitutie. In 1879 was in deze Gemeente slechts één huis van ontucht, met vergunning aanwezig. De geneeskundige visitatiën hadden geregeld twee malen 's weeks plaats in het Lazareth, dat in het Oude en Nieuwe Gasthuis aanwezig isalwaar de lijderessen ook hare verpleging ondergaan. Zoo hier als elders, zijn er vrouwen, die zich aan clandestine-prostitutie overgevenwaartegen zooveel mo gelijk gewaakt wordt. Aan de daarop bestaande verordening werd streng de hand gehouden, deze heeft geen aanleiding tot klagten gegeven. h. Toczigt op de, Levensmiddelen. Aan de keuring van vleeschvisch en andere onder het bereik der Politie vallende levensmiddelen werd streng de hand gehouden. Betreffende de keuring van melk, alsmede het onderzoek naar den aard van het glazuur der alhier verkocht wordende pannen, verwijzen wij naar het Verslag der Plaatselijke Gezondheidscommissie dat hierachter als bijlage volgt. Aangenaam is het ons te kunnen melden dat de zorg en opoffering van tijd vanwege de Gezondheidscommissie in zake het melkonderzoek met gunstige resultaten zijn bekroond geworden, aangezien het gehalte der melk van verschillende leveranciers, vergeleken bij het vorige jaar, over het algemeen veel verbeterd is. Het onderzoek van drinkwater heeft in den loop van het jaar meermalen plaats gehad en heeft tot verschillende resultaten geleid. i. Gezondheidsco mmissie Zie het Verslag als Bijlage hierachter gevoegd. 34 HOOFDSTUK VP. Gemeente Politie. De voornaamste veranderingen in het personeel zijn opgegeven iu den staatopgenomen onder Hoofdstuk III. Het politietoezigt was in het afgeloopen jaar opge dragen aan den Commissaris van Politie, tevens Com missaris van Rijkspolitie, één Inspecteur en 18 agenten van politie. De dienst werd door de agenten van politie, onder controle van den Inspecteur van Politie naar behooren waargenomen. De politie gaat steeds voort er zich zooveel mogelijk op toe te leggen misdrijven te voorkomen, en door kracht dadig toezigt ongelukkigen buiteu de gevangenis te houden. De Gemeente bleef in het afgeloopen jaar gelukkig van brand eu andere rampen verschoond. HOOFDSTUK VIL Nationale militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der Gemeente in de listing Ingeschrevenen in de Gemeente, waarnaar het aan deel is berekend Ingelijfden bij de landmilitie Ingelijfden bij de zeemilitie 46 151 45 1 o O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 33