Bruggen. Het bovendek der IJsselbrug vorderde eene belangrijke herstelling. De trottoirs op de brug werden over eene lengte van 73 Meter vernieuwd. De parapetmuren werden op nieuw ingevoegd. Van de brug over de Berlcel bij de Barllieze, en van die in het Coenenspark en der Laarbrug werden de boven dekken vernieuwd. Van de brug over de Inundatiesluis werden de onder en bovendekken vernieuwd. Van de kleine Diezerbrug werd de steenen bevloering- geheel vernieuwd van klinkers in cement. Het metsel- en voegwerk van de Marschpoortbrug werd belangrijk herstelden die brug alsmede de Kroningsbrug bij de Spittaalstraat en de Nieuwstadsbrug gevervvd. Tot bekoming van terrein voor verbreeding der bruo- over de Binnengracht werden onderhandelingen gevoerd die tot geen resultaat hebben geleid. Van verbreeding kan nu vooreerst geen sprake zijn, en zul de herstelling van de leuningen thans zoo spoedig mogelijk onderhanden genomen worden. De kosten daaraan besteed bedroegen2923,89"'. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Het plantsoen en de wandelingen werden in goeden staat onderhouden. De plantsoen banken werden geverf d en eenige nieuwe banken werden geplaatst. Het plein vóór het Station werd opgehoogd 011 met plantsoen beplant. Beg raafplaatson Hot onderhoud dor algemoene begraafplaats vorderde met inbegrip van het buiten-verfwerk der gevels en van den doorgang eene uitgaaf van 818,22s. Van de Israëlitische begraafplaats 109.625. Verschillende Werken. De veeraak werd op de helling gebragt, nagezien en hersteld. Lokalen voor Politie, Dag- en Nachtwachten. De lokalen werden naar belmoren onderhouden. Het schoonmaken en witten werd aanbesteed. Het onderhoud met de verwarming vorderde eene uit gaaf van 486,54. Straatverlichting. De openbare verlichting werd met 12 lantaarns uitgebreid in het nieuw bebouwde gedeelte der Gemeente bij het Station en langs den nieuwen Berkelsingel. De verlichting geschiedde door 327 lantaarns met in begrip van seinlantaarns en eenige lantaarns bij openbare privaten, gedurende 633,669 uren. De kosten bedroegen 6381,69. Brandbluschmiddelen. De vaste aanjager bij de kazerne werd weder in orde gebragt. Twee spuiten ondergingen belangrijke herstelling aan de windketels en het "overige materieel werd in goeden toestand onderhouden. De kosten van een en ander bedroegen f 402,31. Vernummering der Wijken. In verband met de tienjarige volkstelling werden alle perceelen binnen de Gemeente op nieuw genummerd vol gens de nieuwe wijkverdeeling. 28

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 30