22 gelegde trottoir op den hoek der Nieuw stad bij de Steenen- brug. Tot afvoer van regen- en huiswater werden nieuwe riolen gelegd in de Tuinstraat, bet Oude Wed, het Sta tionsplein en een gedeelte der Berkelkade. Op de Rozengracht, in de Spiegelstraat en de Wassinks- hoek werd door de verlenging der bestaande riolende afvoer van het gootwater veel verbeterd. Overal waar nieuwe riolen gelegd of bestaande ver beterd werdenzijn in de goten gegoten ijzeren straat- syphons geplaatst, voorzien met lucht- of stank-afsluitingen. Het maken van riolen met bijbehoorende werken in de Brugstraat en Tuinstraat werd in bet openbaar aanbesteed aan H. Haijtink voor f 2370, Het verlengen der riolen met bijlevering der syphons enz. in de Spiegelstraat, KrintenstraatWassinkshoek en Rozengracht werd aangenomen door A. J. Uiterwijk voor f 1175, De kosten van een en ander bedroegen voor aanleg en verbetering van bestratingen 14205,895; voor onderhoud- 5226,14. Keinhouden van Straten, Riolen, Gootkommen en het ophalen van Vuilnis. In dezen tak van dienst werd geene verandering ge- bragt. De werkzaamheden waren geregeld als volgt: het ophalen der asch en vuilnis en bet schoonhouden der stratenputten en gootkommengeschiedt door werk lieden in dienst der Gemeente. Het vervoer van vuil en modder geschiedt met paard en kar. dagelijks zijn twee werklieden, ieder vergezeld van voerman, paard en kar, belast met ophalen van asch 23 en vuilnis, en één met voerman, paard en kar, meer bepaald met bet reinhouden der straatputten en goot kommen. Op de mestplaatsen zijn aangevoerd 3482 karren straat- vuil en baardasch en 1563 karren modder uit straatputten. De werklieden worden daarvoor betaald met 0,25 per kar. Het straatvuil wordt op <fe mestplaatsen met beer ver mengd en tot compost bereid. Het getal der uitgezette privaattonnen is vermeerderd met 195, zoodat er op 31 December 995 privaten voor het tonnenstelsel zijn ingerigt. Daarvan zijn geplaatst in de Scholen68 in de Kazerne22 in het Huis van Arrest 14; terwijl de overigen zijn geplaatst in de privaten van 553 huisgezinnen De verwisseling der tonnen geschiedt naar de behoefte dagelijks of eenige malen 's weeks door werklieden in dienst der Gemeente. De gevulde tonnen worden met kar en paard naar de mestplaatsen vervoerd, waartoe dagelijks twee stel wagens in gebruik zijn. Bij ieder stel wagens zijn twee werklieden der Gemeente, welke worden betaald met 1,per dag. Voor een voerman met paard wordt betaald 3,per dag. Voor bet reinigen der privaattonnen wordt f 10,50 's weeks betaald. Het ruimen der privaatputten geschiedt des nachts door dezelfde werklieden en voerlieden. Voor bet ruimen werd betaald f 1,30 per bak. In het geheel werden 347 bakken en 61 karren ge ruimd. O O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 13