18 De pomp in cle vestibule werd verplaatst. De zonne blinden en het houtwerk van het portiek werden geverwd. De herstellingen en vernieuwing van de vloer en de stoep werden aanbesteed voor880, Met inbegrip van die som werd voor onderhoud van het gebouw met wittenschoonmakenonderhoud en vernieuwen van meubilair en kasten uitgegeven eene som van 2240,08 b. Gebouwen in Gemeentedienst. Van den droogenabtstoren werden het laatste wacht torentje en de kantteelingen hersteld. In de woning van den Gemeente-bode werd een verzakt riool vernieuwd en de achtergevel geverwd. Met de kosten voor gewoon onderhoud, en van de bediening der markten en de bediening der petroleum- bergplaats werd hiervoor uitgegeven eene som van 1454,44. Torens. De bliksemafleiders op de torens werden beproefd en in orde bevonden. De kosten van onderhoud bedragen 97,17, Gebouwen bestemd voor Lager Onderwijs. Bij de le openbare school werd een nieuwe perspomp geplaatst. In de 2e openbare school werd in een lokaal de vloer vernieuwd; een oude vochtige muur afgekloofd en op nieuw bekleed en werd een nieuw kozijn gemaakt in een der separatiewanden tot verbetering der ventilatie. In de 4e Openbare school werd een nieuwe separatie- wand met schoorsteenen gemaakt en de buitengevels tegen het inwateren met portlandcement gevoegd. De buiten gevels werden geverwd. 19 In de 2e gesubsidieerde Bijzondere school werden acht stel zonneblinden voor de ramen gemaakt. Verder werden de gewone onderhoudswerken naar behooren verried. De kosten van een en ander met die van het schoon maken en witten hebben bedragen: voor gebouwen2562,495 voor meubelen- 41],935 voor brandstoffen - 539,745 Gebouwen voor Middelbaar Onderwijs. De zijgevel aan den Westkant van de Hoogere Burger school werd met portlandcement bepleisterd. De deuren op den bovengang werden op nieuw gelakt. Eene nieuwe groote kast werd gemaakt. Tn de Gymnastiekschool werd de lambrisering geverwd. Met inbegrip der gewone onderhoudswerken, schoon maken en witten bedroegen de kosten van onderhoud: voor gebouwen735,49 voor meubilair- 338,76 Gymnasium. Een der leerzalen werd door eenen separatiewand tot twee lokalen ingerigtmet nieuwe kasten en schoorsteenen voorzien, en de gang verlengd. Voor de rectorskamer werden eenige nieuwe meubelen aangeschaft. Die werken werden in eigen beheer uitgevoerd. De kosten daaraan besteed, hebben bedragen: voor het gebouw931,025 voor de meubelen- 221,155 Pompen. Het onderhoud zonder het verwen werd voor drie jaren aanbesteed voor 361,66 per jaar. Twee pompkasten werden geheel vernieuwd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 11