16 werden ruimschoots vergoed door het behoud van het grasgewas. De uitgaven voor het onderhoud der landerijen bedroe gen 3930,78. Slechting der Vestinggronden. Het in het vorig jaar ingediende plan tot ontmanteling der vesting en het uitbreiden der Gemeente werd in hoofdzaak door U vastgesteld in de Yergadering van 6 October. Met de ophooging en het afwerken van het Stations plein werd voortgegaan en is dit thans met de beplanting voltooid. De singel tusschen de Berkelbogen en de Larebrug werd geheel afgewerkt en is thans beplant. Met het afgraven der wallen tusschen de rivier den IJssel en de Spittaalpoort werd een begin gemaakt. De drie lunetten buiten de Nieuwstadspoort achter den Rozenhof en de Buiten-Societeit werden geslecht en het terrein verpacht. Met het slechten van de lunet het Wambuis buiten de Spittaalpoort werd voortgegaan. Een gedeelte van de buitengracht aldaar werd gedempt tot verkrijging van een nieuwen toegang naar de landerijen »de Vijf Morgen" en de nieuwe weg tot de buitenlinie doorgetrokken. Voor de in de buitenlinie op te rigten mesibergplaats werd het maken van een nieuwen watervrijen toegangs weg, uitgaande van den Warnsveldschen straatweg, aan besteed en is deze thans bijna gereed. Ten Noorden van den spoorweg werd een gedeelte van de gracht aldaar gedempt. Door de vroeg invallende en aanhoudende vorst werd in de uitvoering der verschillende werken belangrijke vertraging ondervonden. De in 1878 verkochte perceelen bouwgrond aan het 17 Stationsplein werden op twee na allen bebouwd en zijn voor het meerendeel reeds bewoond of ter bewoning gereed. De navolgende werken zijn bij openbare aanbesteding en inschrijving uitgevoerd: het slechten der lunet buiten de Laarpoort voor 154, het slechten der lunetten Coehoorn in drie perceelen, te zamen voor- 2432,75 het afgraven van de borstweringen van den wal buiten de Vischpoort in zes perceelen voor - 1239,92 slechten van de lunetten buiten de Spittaal poort in vier perceelen voor- 1442,50 het maken van den weg naar de mestberg- plaats en het slechten der lunet in de linie van Hooff- 661,50 het dempen van een gedeelte der gracht ten Noorden van den Spoorweg, voor - 278, het leveren van een ijzeren duiker voor- 690, De overige werkzaamheden werden in eigen beheer verrigt. De totale uitgaven bedroegen- 9869,37 B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gebouwen. Het onderhoud van het Gemeentehuis wordt naar be lmoren verrigt. De vloer in de vestibule werd vernieuwd; de stoep langs den voorgevel werd hersteld en drie hardsteenen zerken en treden vernieuwd. Langs den gevel in de Hof straat werd de stoep hersteld met de bruikbare tegels uit de vestibule en voorzien met eenen nieuwen Mendinger steenen band.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1879 | | pagina 10