10 29 July. Besloten van het Rijk over te nemen eenige spoorwegbermen. Aangenomen het voorstel van Burg. en Weth. betreffende de wijziging in de voorwaarden van overname der Inundatiesluis. Besloten magtiging te vragen tot verhooging der jaarwedde van den commissaris van politie. Ingekomen een besluit van Ged. Statenwaarbij zij afschrift zenden eener missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, houdende afwijzende beschikking op het gedaan verzoek om verhoo ging van subsidie in de kosten van het Middel- haar Onderwijs. Magtiging verleend om de geheele Laarstraat te bestraten. 12 Aug. Vaststelling van het kohier der Hondenbelasting. Vaststelling eener verordening tot regeling van het Gymnasium alhier. Idem idem tot vaststelling van het getal en de jaarwedden der leeraren aan het Gymnasium alhier. Idem idem op de heffing van het schoolgeld op het Gymnasium. Idem idem op de invordering van het te heffen schoolgeld op het Gymnasium. Bepaald dat de verordeningen in zake het Gymnasium in werking zullen treden op 1 September a. s. Besloten in te trekken de vergunning waarbij het zijlocaal van het Gymnasium tot weder- opzeggens toe ten gebruike aan verschillende genootschappen is afgestaan. Onderhandsche verhuring van een stukje aan geplempte grond aan J. Schut. 11 26 Aug. Mededeeling van het ontslag van Jhr. II. A. D. Coenen, als lid van den Raad. 3 Sept. Benoeming van Jhr. mr. H. B. van Tets tot wethouder. Vaststelling der Gemeente-rekening over 1877. Goedkeuring van liet voorstel van den voor zitter in zake de ontmanteling der vesting. Het Bestuur der Buiten-societeit alhier tot weder opzegging vergunning verleend tot het leggen van een ijzeren buis tot afvoer van water aldaar. 30 Sept. Ingekomen eene missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, houdende goedkeuring der verordening regelende het aantal en de jaar wedden der leeraren aan liet Gymnasium alhier. Vaststelling der verordening op de keuring en verkoop van levend vee, vleesch, spek en visch. Besloten vast te stellen eene nieuwe regeling der vee- en andere markten alhier. Goedgekeurd de overeenkomst betreffende de overname door de gemeente van de Inundatie- sluis. 14 Oct. Besloten H. Bobbink aan te schrijven dat vóór 1 Februarij a. s. de afbraak op het terrein buiten de Spittaalpoort moet zijn verwijderd. Intrekking der indertijd verleende vergunning tot het hebben van een noodstal in de Laarstraat. Voorloopig goedgekeurd de begrooting dei- dienstdoende Schutterij voor 1879. Vaststelling der gemeente-begrooting voor 1879. Besloten aan den op verzoek eervol ontslagen Commies ter Secretariemet het oog op zijne veeljarige diensten eene jaarlijksche gratificatie van f 1000, te verleenen. 4 Nov. Vergunning verleend tot het wegbreken vaii

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 7