6 onder tot 30%)bedroeg bet aantal vervalschte soorten bij het tweede twaalftal slechts 4 en bij de laatste 8 onderzoekingen slechts 2. Tevens moet opgemerkt worden dat bij het tweede onderzoek der melk van denzelfden leverancier een veel gunstiger resultaat werd verkregen dan de eerste keer, terwijl tevens van verschillende zijden werd vernomen dat de deugdzaamheid der melk in het alo-emeen sedert het begin van het onderzoek reeds be- langrijk is verbeterd. Voor een groot deel moet dit ongetwijfeld worden toegeschreven aan de publiciteit door UEd. Achtb. aan de resultaten van het onderzoek gegeven. Overtuigd van het belang om voortdurend de aandacht op deze zaak gevestigd te houden, hoopt de Commissie hare onderzoekingen voort te zetten en daarbij zoowel melk te onderzoeken van leveranciers van welke nog geen monsters onderzocht zijn, als van leveranciers wier melk reeds onderzocht is. De Commissie besloot verder nog een onderzoek in te stellen naar het glazuur van ijzeren en aarden pannen. Dit glazuur is somtijds, vooral bij pannen van mindere cpialiteit, loodhoudend en wordt dikwijls door, zuren b.v. door azijn, gedeeltelijk opgelost, waardoor tot langzame loodvergiftiging kan worden aanleiding gegeven. Een scheikundig onderzoek van het glazuur van pannen uit verschillende magazijnen werd daarom door de leden der Commissie, de HH. Snijders en Tjeenk Willink op zich genomen. Ter gelegener tijd zal dit onderzoekdat reeds begonnen is, worden voortgezet en aan UEd. Achtb. daaromtrent rapport worden uitgebracht. In het personeel der Commissie hadden in het afge- loopen jaar geen veranderingen plaats. Uit de voordracht door de Commissie aan UEd. Achtb. ingezonden ter vervanging van drie ledendie volgens den bestaanden rooster met 1° Februarij 1878 moesten aftreden, werden 7 door den Gemeenteraad herbenoemd de drie aftredende leden, de HH. Dr. H. W. van Rhijn, Dr. A. J. C. Snijders en B. Peteui. Eindelijk heeft de Commissie de eer te berichtendat de aftredende Voorzitter de heer H. W. van Rhijn en de aftredende Secretaris de heer A. J. C. Snijders beiden bij vernieuwing als zoodanig zijn benoemd en zich die benoeming hebben laten welgevallen. Zutphen 5 Februari 1879. Namens de Gezondheidscommissie A. J. C. SNIJDERS, Secretaris. t o O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 59