(oV lol 14 cijfer te boven gaat. Burgemeester en Wet houders hebben deze aanvrage in advies gehou den, en bereiden eene nieuwe regeling van het Gymnastiek-onderwijs voor, waarvan de nood wendigheid is gebleken. II. Rurger-Avoudscbool. Onderwijzend De Heer J. S. G. Gleuns, Leeraar in de Wis-, Personeel. Werktuig- en Natuurkunde aan de Burger- Avondschoolsedert 4 Mei Doctor in de Wis- en Natuurkunde, bekwam eene aanstelling als Leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Goes, en vertrok derwaarts den 23«" Juni. In zijne plaats werd den 8"n Mei benoemd de Heer J. H. van Leeuwen Jr., bezitter van de acten K IK II en K V, (voor lagere en hoogere Wis kunde en voor Werktuigkunde, Middelbaar Onderwijs) die zijne lessen reeds den 24en Juni kon aanvangen. Door de komst van den nieuwen Amanuensis, boven vermeld, die ook als Hulp- leeraar in het modelmaken, evenals zijn voor ganger, optrad, kwam eene tweede verandering in het Leeraars-personeel. Leerlingen aantal leerlingen bedroeg op 1° Januari 1878: T I laagste Afdeeling 18 in de D klasse I hoogste 29 lie 27 IIIe 9 IVe 26 Totaal 109 leerlingen. 15 Aan de overgangs-examens, gehouden 15 en 16 April, namen deel: T (Ia 16, waarvan 11 bevorderd werden tot Iö. m de Ie klasse Iö 21 17 II. Totaal 53 35 Aan het eind-examen, gehouden 17 April, onder Voorzitterschap van het Lid der Com missie van Toezicht Dr. T. K. M. von Baum- hauer, onderwierpen zich 8 leerlingen der IIIe klasse, aan 4 van welken het Getuigschrift volgens art. 66 der Wet op het Middelbaar Onderwijs kon uitgereikt worden. Hunne namen zijn (alphab. gesteld:i J. B. Dijkman. J. Moiiiieé. H. J. Nuesell. G. J. Welle. Volgens de bepaling van het legaat-DlEïz werd dit jaar voor het eerst teekengereedschap als prijs voor gemaakte vorderingenijver en getrouw schoolbezoek, uitgereikt aan 5 leer lingen die van klasse Ib tot klasse II bevorderd waren, terwijl de Commissie van Toezicht uit hare fondsen hetzelfde blijk van goedkeuring verleende aan een zesdeu leerling dierzelfde klasse. De namen der alzoo begiftigde leer- lingen zijn: Th. J. de Klerk, R. G. van Neuk W. Nijveld, W. Remmelink H. M. Winte- rink en K. F. Wijgman. Voor deu nieuwen cursus 187s/79 werden ingeschreven 114 leerlingen, waarvan 67 reeds vroeger de school bezochten. Van de 47 nieuwen 110 16 7 IIL o o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 54