12 aan de Hoogere Burgerschoolmet dien ver stande dat de heer Raveaud het onderwijs in het Fransch aan de andere parallel-afdeelingen en aan de twee hoogste klassen der Hoogere Burgerschool zou behouden. Deze voorstellen zijn door den Raad aange nomen; en de nieuwe regeling zal in 1879 in het leven treden. Wij hopen dat zij zal blijken niet ten nadeele van de Hoogere Bur gerschool te zijn. Leermiddelen, De leermiddelen zijn wederom onderhouden Sclioolnieubeleii en Waar het noodig was gecompleteerd en en bebouwen. u^gebreid. yail Mevrouw de Weduwe Ontijd te Brummen outving de school eene niet onaan zienlijke verzameling van naturaliên afkomstig uit de nalatenschap van wijlen Dr. G. C. R. Ontijd. Met oprechten dank is dit geschenk aanvaard. Het schoolgebouw is in de groote vacantie inwendig geverfd, en al de schoolbanken, voor zooveel noodig, zijn gerepareerd. In het voor jaar is de nieuwe Werkschoot, gelijk in het vorige Yerslag reeds is vermeld, geopend, en wel met 7 leerlingen uit de IVe klasse der Burger-Avondschool, en met 6 leerlingen van andere onderwijs-inrichtingen, die, volgens Art. 13 der Verordening, de beginselen van het timmeren en draaien willen leeren. Met den nieuwen cursus in September hebben zich wederom 5 jongelieden voor dit buitenge woon onderwijs doen inschrijvenzoodat de lustdie in den laatsten tijd verflauwd was weer levendiger schijnt geworden. Was er dikwijls, en niet ten onrechte, geklaagd 13 over den slechten toestaud, waarin het gebouw voor de Gymnastiek-lessen verkeerdehet Ge meente-bestuur heeft de gegrondheid der klachten ingezien en eene radicale verbetering aangebracht. Het oude gebouw toch is afgebroken en terzelfde plaatse is een nieuw verrezendat aan alle billijke eischen voldoet, en een model voor dergelijke inrichtingen mag genoemd worden. De Gemeente-Architect, de Heer Itz, was met den Gymnastiek-leeraar, den Heer Heskes, afge vaardigd om in het buitenland eenige bekende Turn-Anstalten te gaan zien, opdat van de daar bestaande inrichting party zou kunnen getrok ken worden voor het nieuw te stichten gebouw. Tengevolge hiervan is een plan ontworpen en uitgevoerd, waarbij én localiteit én gymnastische werktuigen op de doelmatigste wijze zijn inge richt. Op den 30en Januari is de nieuwe Gymnastiek-school geopend, in tegenwoordig heid van het Gemeente-bestuurde Commissie van Toezichten de Leeraren der Hoogere Bur gerschool en al de leerlingen, en is de school door het Hoofd der Gemeente overgedragen aan den Heer Heskes, die gedurende de jaren van zijn verblijf alhier getoond had voor zijne moei lijke taak bij uitstek berekend te zijn. Het lokaal is bestemd, behalve voor de leer lingen der inrichtingen van Middelbaar Onder wijs, voor allen, die onderwijs in de Gymnastiek wenschen te ontvangen, en de toeloop tot de zoogenaamde klassikale lessen is thans zóo groot, ,dat de Commissie van Toezicht er op bedacht geweest is, een Hulpleeraar voor die lessen aan te vragen, waar het getal leerlingen een normaal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 53