Van deze 106 leerlingen werden op hun verzoek 3en wel 2 bij hernieuwing en 1 voor de eerste maal, door het Dagelijksch Bestuur vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. Verder waren 66 leerlingen uit deze Ge meente, en 40 van elders. Volgens dezen staat was het aantal leerlingen 7minder dan dathetwelk op uit. December 1877 de school bezocht. Van de 8 leerlingen der Ve klasse onder wierpen zich 7 aan het eind-examen, daar 1, zich voor het begin van het mondeling gedeelte had teruggetrokken. Alle 7 hadden het geluk te slagenen behaalden de volgende rang nummers op de Algemeene Lijst(er waren in het geheel 20 candidaten die het examen tot het einde toe bijwoonden.) H. W. van RossumS° 2. E. van Dieren6. R. P. M. Roeloffs. 7. G. M. Wigman12. J. F. R. Hellendoorn 13. W. H. Versteegh14. A. M. Kok17. Van bovenstaande leerlingen werd een, na afgelegd vergelijkend examenals Leerling- Telegrafist geplaatst. Een anderbenevens 2 leerlingen uit de IVe klasse, legden met goed gevolg het math.-litt.-examen (voorbereidings examen voor de betrekking van arts) af; en twee van deze drie jongelieden onderwierpen zich aan het vergelijkend examen voor den militairen geneeskundigen dienst, waarbij zij 9 het voorrecht hadden beiden geplaatst te worden als student. Voor het examen aan de Koninklijke Militaire Akademie meldden zich aan 4 leerlingen der IIIe klasse. Allen mochten slagen en wel een werd geplaatst bij de Infanterie hier te lande en 3 werden aangesteld bij het wapen dei- Artillerie O. I. Een van de laatsten heeft echter de benoeming niet aangenomen, en een tweede heeft na eenigen tijd zijn eervol ontslag ge vraagd en verkregen, en beiden zijn als leer lingen op de school teruggekomen. Nog is eén leerling der IIe klassena ver gelijkend examen geplaatst als Machinist Leerling bij de Nederlandsche Marine. Vijf leerlingen der Ve klasse legden in Mei het examen voor Adspirant-Landmeter af, doch geen hunner werd benoemd. In November daaraanvolgende beproefden 4 dier leerlingen, die de lessen in de Ve klasse waren blijven volgenwederom de kanseu nu mochten er 3 slagen. Eindelijk verkreeg een leerling uit klasse V bij het najaars-examen de acte als Huisonder wijzer in het teekenen (Lager Onderwijs.) In het algemeen heeft het gedrag der leer lingen geene bijzondere redenen tot ontevreden heid opgeleverd. Inrichting der Met den nieuwen cursus 1878/79 zijn eenige lessen. kleine veranderingen gebracht in de verdeeling der les-uren van de Hoogere Burgerschool. In de Ve klasse waar tot nog toe 1 uur per week onderwijs in de Nederlandsche taal- eu letter kunde gegeven werd, is 1 uur voor dat vak «J r

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 51