pittigheid niet rueer is gehandhaafd 111 het nieuwe reglement op het Gymnasiumen het hier de plaats niet is de licht- en schaduwzijden daarvan te overwegen, is het toch natuurlijk dat men niet zonder eenigen weemoed afscheid neemt van een eeuwenoud gebruik, waaraan voor velen onzer zich zulke aangename herinneringen paren. De waarnemende Rector Dr. Michaëlis leidde dit jaar de plegtigheid en vergoedde ons, door de wijze waarop hij zich hiervan kweet, het gemis van den vorigen Rector. De namen van de leerlingen die tot de Universiteit of tot hoogere klassen bevorderd werden, en van hen die prijzen bekwamen, vindt men vermeld in het hierbij gevoegde gedrukte verslag. De nieuwe cursus nam een aanvang op Dingsdag den 3n September 1878 met 38 leerlingen en wel: in de eerste klasse 8 leerlingen tweede 14 derde 6 vierde 6 vijfde 4 Op 15 October werd nog één leerling toegelaten tot de 5e klasse, terwijl één leerling der 4e klasse op 1 No vember wegens vertrek naar eldershet Gymnasium verliet. Bij den aanvang van den cursus moest het onderwijs verdeeld worden tusschen de vier docenten die reeds bij het einde van den vorige n cursus werkzaam warendewijl de Rector nog niet terstond herwaarts kon komen. Inmiddels waren reeds maatregelen genomen om het onderwijs, wat de drie laagste klassen betreft, in terigten volgens bet nieuwe leerplan, en dewijl daarbij combinatie van klassen verboden is, was het noodzakelijk zoodra mogelijk door het benoemen van nieuwe leeraren te voor zien m het onderwijs in de wiskunde en de nieuwe talen. In de vergadering van 30 September 1878 werden door den Gemeenteraad benoemd tot: Conrector Dr. H. C. Michaëlis. Leeraren in de oude talen: Dr. P. H. B. von Hoff en Dr. T. T. Kroon. Leeraar in de geschiedenis en Aardrijkskunde L. J. van Hasselt. Leeraar in de Wiskunde Dr. WJ. Janssen, welke benoemingen goedgekeurd werden door den Minister van Binuenlandsche Zaken blijkens schrijven van 7 October 1878. Toen daarop Dr. Kok op 14 October en Dr. W. J. Janssen op 24 October hunne betrekkingen aanvaardden kon het onderwijs in de eerste klasse geheel, en wat de 2e en 3e klasse betreft met uitzondering van enkele lessen die de beide klassen voorloopig nog gecombineerd moesten ontvangen, overeenkomstig het nieuwe leerplan worden gegeven. Het onderwijs werd tusschen de verschillende docenten verdeeld als voM De Rector Dr. Kok, oude talen in de 5° klasse en Geschiedenis in de 4e en 5e klasse. Di. Michaëlis, Oude talen in de 4e en Latijn in de 2c klasse. Di. von Hoff, oude talen in de 3e klasse en Hoogduitsch. Dr. Kroon, Grieksch in de 2e, Latijn in de B klasse en Nederlandsch. v. HasseltAardrijkskundeGeschiedenisFranscli en Engelsch. Dr. Janssen, Wiskunde, Wis- en Nat.-Aardrijkskunde, en Natuurlijke historie. De oproepingen voor een leeraar in de Fransche en Eugelsche taal bleven zonder gunstig gevolg, in zooverre er geen personen zich aanmeldden die de geschiktheid 4 O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 39