12 Januari jl. Dr. D. G. Cramer en Mr. de Kempenaer werden herkozen. Met Dr. tan der Elst eindelijk had ook onze Com missie haren voorzitter verloren. In diens plaats bekleedt Dr. D. G. Cramer thans het voorzitterschapterwijl het secretariaat wordt waargenomen door mr. de Kempenaer. En hiermede aan het einde gekomen van ons verslag besluiten wij met den wensch dat de aandacht zoowel van het Dag. Bestuur als van den Gemeenteraad, gelijk tot nu toesteeds moge blijven gevestigd op een der grootste maatschappelijke behoeften, het onderwijs; het aan hun oordeel overlatende of, de bij de nieuwe wet facultatief gestelde hulp onzer Commissie daarvoor in het vervolg noodig en nuttig zal worden geacht. Vastgesteld in de Vergadering der PI. Schoolcommissie van den 27 Februari 1879. D. G. CRAMER, Voorzitter. D. W. van ANDRINGA de KEMPENAER, Secretaris. BIJLAGE B. Aan den Raad der Gemeente Zutphen. Art. 26 der Wet van 28 April 1876 Staatsblad n°. 102) legt aan Curatoren van een Gymnasium de verpligting op om jaarlijks vóór 1 Maart aan den Gemeenteraad te doen toekomen een beredeneerd verslag omtrent den toestand van het Gymnasium in het vorig jaar. Volledigheids halve vangen wij dit verslag aan met de vermelding van de lotgevallen sedert het begin van den cursus 18'7/78, waarmede ons vorig verslag eindigde. De lessen namen een aanvang Dingsdag den 4n Sep tember 1877 en werden, met uitzondering van de Kerst en Paaschvacantieonafgebroken voortgezet en eindigden den lln Julij 1878. Bij den aanvang hadden zich aangemeld elf nieuwe leerlingen die allenna afgelegd admissie-examen, werden toegelaten tot de lessen van het Gymnasium, en wel 7 tot de eerste, en 4 tot de tweede klasse. Na de Kerst- vacantie werden nog 2 leerlingen tot de eerste klasse toegelatenterwijl 1 leerling van de vierde klasse na de Paaschvacantie het Gymnasium verliet. Bij den aanvang van den cursus telde: de eerste klasse 10 leerlingen de tweede 10 de derde 6 de vierde 5 de vijfde 6 totaal 37 leerlingen; na de Iverstvacantie bedroeg dat aantal 39 en bij het eindigen van den cursus 38. v

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 37