aan 2-32 mannelijke en 113 vrouwelijke leerlingen onder wijs gegeven. 1 Aan het klassikaal onderwijs namen deel 102 jongens en 113 meisjes. 8 Het getal leerlingen dat onderwijs genoot bedroegvan setoor6 BUrgerSCh°01 03 eu vau de Burgeravond- C Het onderwijs was goed; toch deed zich de behoefte aan meer hulppersoneel bij het onderwijs gevoelen Kene nieuwe regeling van het onderwijs en de Gym- nastiek is iu bewerking. Onderwijs in het zwemmen wordt gegeven aan een der ac luizen dei gemeente, waaraan een zwembassin is verbonden. In het afgeloopen saisoen werden afgegeven '0 abonnementen voor zwemmen. 34. idem idem en baden_ terwijl 3 7 Klem idem idem genomen werden ten behoeve van huisgezinnen: voorts werden genomen: 29 dozijn kaarten voor baden en 7 dozijn kaarten voor zwemmen, terwijl bovendien 299 baden werden gebruikt, n 285 maal van de gelegenheid tot zwemmen werd ge bruik gemaakt door verschillende bezoekers. Volgens het bestaande tarief werd voor onderrigt in het zwemmen eene som van f 106 ontvangen. VII. Latijnsehe scholen, gymnasia en athenaea. Ingevolge 's Raads besluit van den 15 October 1877 is m September het Gymnasium met zesjarigen cursus geopend, het aantal leerlingen bedroeg toen 38. Bij Koninklijk Besluit van den 1 October 1878 N« 7 is met ingang van dezelfde dagteekening tot wederop- zeggens ten behoeve van het Gymnasium een subsidie van f 7335,16 'sjaars verleend, gelijkstaande met de helft van het bedrag der voor 1879 geraamde kosten na aftrek der schoolgelden. Bij dat besluit is mede met ingang van 1 October het tot dusver verleend Rijkssubsidie van f 3401,35 inge trokken. Het Gymnasium leed een droevig verlies door het overlijden van den Rector Dr. H. J. Matthes die als zoodanig 38 jaren aan het hoofd van het Gymnasium stond en zijne beste krachten heeft gewijd aan de opleiding van de aan zijne zorgen toevertrouwde jongelui. Den goeden naam en bloei waarin het Zutphen's Gymnasium zich steeds mogt verheugen hielp hij in ruime mate be vorderen. Ook door het daarop gevolgd overlijden van den leeraar Dr. T. T. Kroon, (leerling van Dr. H. J. Matthes) trof het Gymnasium een gevoelige slag; nog slechts kort als zoodanig werkzaam, wist hij toch reeds de liefde zijner leerlingen te winnen en toonde zich daarbij een uitstekend docent te zijn. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar het verslag van Heeren Curatoren van het Gymnasium dat hierachter als bijlage is gevoegd. (Zie bijlage B.) VIII. Kunsten en wetenschappen. Muziek-teeken-beeldhouw- en bouwkundige scholen bestaan alhier niet. Aan de Burgeravondschool wordt onderwijs in teekenen en boetseren gegeven. Het alhier gevestigde Departement van de Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen houdt 's winters geregeld zijne vergaderingen het telt 130 leden van zijne vrij aanzien lijke bibliotheek wordt veel gebruik gemaakt. De alhier gevestigde Volksleeskamer, die ten doel heeft meer kennis en beschaving onder den werkenden stand te bevorderen, telt 130 leden. 42 43

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 24