Toezigt op de prostitutie. De bestaande verordening op de huizen van ontucht en de publieke vrouwen, wordt streng gehandhaafd. In het alhier bestaande huis van ontucht bevinden zich afwisselend 3 a 5 vrouwen, die als zoodanig staan inge schreven. Tweemalen s weeks worden zij aan eene geneeskundige visitatie onderworpenindien geconstateerd wordt dat zij aan Venerische ziekte lijden, ondergaan zij hare verpleging m het Lazareth, dat in het Oude en Nieuwe Gasthuis aanwezig is. Evenals overal elders, zijn er vrouwen, die zich aan clandestine-prostitutie overgeven, waartegen zooveel mo gelijk gewaakt wordt. h. Toezigt op de levensmiddelen. De keuring van vleesch, visch en andere onder het bereik der politie vallende levensmiddelen heeft bij voort during met gestrengheid plaats en levert bevredigende uitkomsten op. Wat de keuring van melk betreft, verwijzen wij naar het verslag der plaatselijke Gezondheidscommissie, dat hier achter als bijlage is gevoegd. (Zie litt. E.) Met veel zorg en opoffering van tijd geschiedde het onderzoek vanwege de Plaatselijke Gezondheidscommissie; de gunstige gevolgen van het openbaar maken vaii ge houden onderzoekingen zijn ten duidelijkste gebleken. Betreffende het onderzoek van drinkwater, verwijzen wij naar het daaromtrent onder Hoofdstuk V, Afdeèling Pompen medegedeelde. i. Gezondheidscommissie. Zie het verslag als Bijlage (litt. E.) hierachter gevoegd. HOOFDSTUK VP. Gemeente-Politic. De voornaamste veranderingen in het personeel zijn opgegeven in den staatopgenomen onder Hoofdstuk III. Het politietoezigt was in het afgeloopen jaar opge dragen aan den Commissaris van politie, tevens Com missaris van Rijkspolitie, één Inspecteur van politie en 16 agenten van politie, van welke laatste er een op het bureau van den Commissaris dienst doet, die tevens met den Inspecteur van politie voor de controle der dag- en nachtdienst zorgt. De agenten van politie nemen zoowel de dag- als nacht dienst waar, zoodat geen corps van nacht- of stille wakers noodig isde dienst is zóó geregeld dat de agenten om de 15 a 16 dagen 24 uren vrij van dienst zijn. Het nemen van bijzondere maatregelen is niet noodig geweest. Aangenaam is het onshier met lof te gewagen van den ijver en de tact waarmede de Commissaris van politie steeds zijne drukke en moeijelijke betrekking waarneemt. tengevolge van de nieuwe regterlijke inrigting heeft de Commissaris van politie opgehouden Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongeregt alhier te zijn, en is daardoor ook het toezigt vervallen, dat het Gemeentebestuur steeds had op de vervolging van personen, tegen wie ter zake van overtreding van Plaatselijke ver ordeningen, proces-verbaal was opgemaakt. 32 33

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 19