De brug over de Berk el bij de Nieuwstad is tengevolge der verbreeding van de Turfstraat eveneens verbreed. Met het oog op eene spoedige geheele vernieuwing dezer brug, is die verbreeding van tijdelijken aard en geheel van hout gemaakt. Bij de brug over de binnengracht vóór de Laarstraat, is de walgelijke uitloozing van het riool opgeruimd en een nieuwe vergaarbak gemetseld, waardoor eene groote verbetering tot stand gebragt is. Op de verbreeding dier brug blijft de aandacht gevestigd. De kosten van een en ander bedroegen, met inbegrip van de bediening en verlichting der IJsselbrug, f 3141,35. Kaden, De verbreeding van de Berkelkade is aanbesteed voor f 1170,terwijl met het inheijen der palen een begin is gemaakt. De hooge waterstand belemmerde de afwer king hiervan. De voorgenomen herstelling van een gedeelte van den kademuur langs den IJssel werd door den lioogen water stand verhinderd. e. Havens en Grachten. Voor de spuijing en het reinhouden van de binnen gracht is veel zorg gedragen, waardoor de toestand zeer voldoende was. Door den aankoop en opstelling van eene locomobile van 10 paardenkracht met centrifugaalpomp kan bij hoogen waterstand en door gesloten sluis, de afinaling en ver- versching geregeld geschieden. De machine werd tijdelijk opgesteld bij de Walstraat. Deze machine werd, na ge houden inschrijving, geleverd door de lieeren W. C. en K. de Wit te Amsterdam voor f 3944,40 met kosten aan brandstoffen, houten loods, fundering, bedroegen de kosten daarvan f 4214,76. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Het plantsoen en de wandelingen werden in goeden staat onderhouden. De uitgaven daaraan besteed be droegen f 1275,47. f. Begraafplaatsen. Het onderhoud der algemeene begraafplaats, waarin naar belmoren werd voorzien, vorderde eene uitgaaf van f 691,24s. Van de Israëlistische begraafplaats werd de omrastering hersteld en gedeeltelijk vernieuwd. De kosten daarvan bedroegen 72,57°. Verschillende werken. eeraak en vliegers werden in goeden staat onder houden, waarvoor werd uitgegeven eene som van 92,91. Localen voor Politie, dag- en nachtwacht. De localen verkeeren in goeden toestand. Het schoon maken en witten werd publiek aanbesteed. Het onderhoud met de verwarming en verlichting vor- derde eene uitgaaf van 441,19. Brandblusehmiddelen, De vaste aanjager bij de kazerne is tijdelijk buiten dienst gesteld. Het voornemen bestaat deze te verplaatsen. Eenige slangen werden vernieuwd en er werden tot proef eenige nieuwe petroleumfakkels aangeschaft. Overigens verkeert het materieel in voldoenden toestand. De kosten van onderhoud bedroegen 431,98s. 26 O o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 16