18 Transport f 1123,- Het grasgewas van de vestingwallen en de bermen, alsmede de visscherij in de grachten werd in het openbaar verpachtde opbrengst bedroegd 390, De opbrengst van een perceel mangel- wortelen bedroeg Van het rietgewas- 12, Van het hakhout 104,50 Afgevallen blad15,50 De gezamenlijke opbrengst der voormalige vestinggronden bedroegf 2703, B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare gebouwen. Het steenhouwwerk met de versieringen aan het portiek van het Gemeentehuis, werden van de sedert jaren daarop aaugebragte verwlaag gezuiverd en schoongemaakt. Het is thans in oorspronkelijken toestand teruggebragt en blijkt vooral wat de wapens en versieringen betreft, groote kunstwaarde te bezitten. Het is wenschelijk dat enkele beschadigde gedeelten worden bijgewerkt. De eikenhouten hoofdtrap naar de Raadzaal werd even eens van de verw gezuiverd en in oorspronkelijken staat teruggebragt. Verschillende trappen, gangen en lokalen werden ge- verwd. De bovenstaande werken met de overige onderhouds werken wittenschoonmakenbenevens onderhoud van gordijnen en meubilair vorderden eene uitgaaf van ƒ2331,95. 19 b. Gebouwen in Gemeente-dienst. Aan den Drogenabtstoren werd een tweede hoektorentje hersteld en bijgewerkt. Met de verdere herstelling zal dit jaar worden voortgegaan. In de waag werd tengevolge der aanschaffing van eene nieuwe bascule verandering gemaaktwaardoor eenige ruimte werd ge wou oen en het locaal veel verbeterd is. Met de kosten van het gewone onderhoud, de kosten van bediening der markten en bergloon van de petroleum vaten werd hiervoor uitgegeven eene som van f 1319,19V2. Torens. De balustrade van den Wijuhuistoren vorderde eene belangrijke herstelling. De bliksemafleiders op de torens werden onderzocht en in orde bevonden. Op den toren van de Groote kerk werd een bliksem afleider geplaatst, waarvoor door de Gemeente een subsidie werd verleend. De kosten van onderhoud bedroegen 124,67. Gebouwen bestemd voor Lager Onderwijs. De gebouwen verkeeren in goeden toestand. Bij de le Openbare School is eene nieuwe pomp ge plaatst. Bij de 2e Openbare School zijn de bouwvallige privaten afgebroken en nieuwe privaten met kleedkamer bijge bouwd. In een der lokalen is een nieuwe glazen pui aangebragt tot scheiding in twee lokalen. Deze werken zijn publiek aanbesteed voor de som van 1221. In de onderwijzerswoning bij de 5c Openbare School is een privaat voor tonnengebruik ingerigt en een nieuw lichtkozijn geplaatst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 11