dit binnen twee jaren bebonwd moet Zyn Met inbegrip van bet vroeger door het Rijk voor een telegraafkantoor gereserveerde gedeelte, is bet terrein vei- deeld in 24 perceelen. De afloop der verkoomnsc was als vo g 17 Wanneer men de opbrengst van het gedeelte van het Rijk ad f 2077,25 van het totaal aftrekt, blijkt dat de opbrengst voor de Gemeente heeft bedragen 23108,75. Van die 24 perceelen zijn thans 15 in aanbouw, waar van enkelen bijna voltooid. Alvorens met de slechting der vestingwerken te beginnen, werd een algemeen plan daartoe ingediend. Ingevolge het besluit van den Gemeenteraad werd dit op verkleinde schaal nader uitgewerkt en met de daarbij behoorende memorie van toelichting gedrukt. Inmiddels werden enkele gedeelten van de lunette het Wambuis, buiten de Spittaalpoort, afgegraven en de kolk aan de Helbergerbeek gelegen gedempt, terwijl enkele terreinendie niet geschikt waren voor verpachtingin eigen beheer in cultuur zijn gebragt. Het slechten van den Hoofdwal over de Berkelbosen en langs de Berkel, van de scheiding der Rijksgronden tot aan de Laarbrugen het ophoogen van het lage terrein bij de Berkelbogen werd in vier perceelen aanbe steed. Met het afwerken daarvan is men bijna gereed. Van de wallen ten Noorden van den spoorweg werd een gedeelte afgegraven tot bekoming van grond voor de ophooging van het Statiousplein. De weg langs de voormalige Contre-escarpe, ten Noorden van den spoorweg, werd geëgaliseerd en begrint en het voetpad afgegraven en bezand. De kosten aan een en ander besteed bedragen f 3624,87. De lunette het Wambuis werd voor zes jaren verpacht, voor eene jaarlijksche pachtsom van 816, De linie van Hooff werd in eigen beheer met rogge en klaver bezaaid, waarvan de opbrengst bij openbaren verkoop bedroeg - 307, Transportere f 1123,— 16 Opper vlakte. brengst. KOOPEB. H. J. Haijtink. C. Emming. A. J. Uiterwijk. D. Lij sen. H. Revelman. H. Revelman. H. Haijtink. H. Haijtink. H. Langenberg. D. Lijsen. D. Lijsen. A. J. Uiterwijk. Sehurink. F. J. van Bruggen. O. J. Lijsen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1878 | | pagina 10