14 HOOFDSTUK V. (weineente-eigendommen, werken en inrigting-en. A. Eigendommen niet bestemd voor de publieke dienst. De kosten van onderhoud van de Gemeente-gebouwenniet bestemd voor de publieke dienst, hebben in 1877 bedragen f 2445.095, zij bragten in huur op 2785.62. De overschrijding van dezen post is veroorzaakt: 1°. bij het aanbrengen van het waterrad aan den achtersten molen aanbesteed voor de som van 685bleek dat de as van dien molen dringend vernieuwing behoefdehetgeen de onkosten verhoogde met f 223.51 2°. het gebouw op het Oude Want, gelegen naast de le openbare school en daaraan verbonden diende vroeger tot woning voor de Hoofdonderwijzeres, doch is thans van die school gescheiden en geheel gerestaureerd, ten einde het ge schikt te maken voor publieke verhuring. Het huis op den hoek van het Rijkenhage en de Turfstraat, waarvan de kelders behoorden tot het naastgelegen perceel, werd met het oog op de voorgenomen verbreeding der straat aldaar niet meer verhuurd, en voor afbraak bestemd. Een gedeelte van het terrein benevens de afbraak van het ge bouw zullen dienen tot schadeloosstelling aan den eigenaar van den kelder. Bij publieke veiling werd een kelder, gelegen onder de werkplaats achter de Groote kerkaangekocht voor f 754.80 deze is verhuurd voor eene som van f 35 per jaar. Een der hadhuizen op den IJssel vereischt aanzienlijke her stellingenhierin zal, vóór het intreden van het nieuwe saisoen, voorzien worden. 15 Gemeentegronden. De gemeentegronden alslosse landerijenweilanden tuinen en bleekerijenbragten in 4877 aan pacht op ƒ61038.44. Het erve »den Brink" is verpacht voor de som van 4650 per jaar. In het najaar van 4877 is voor de som van 1960 aan besteed het maken eener overdekte mestplaats en schuur aan het boerenhuis verbonden; deze schuur zal tevens dienen tot bergplaats der schutbalken voor den nabij gelegen Emperduiker. De wilgenpas behoorende bij het erve is gelijk gemaakt en in de pacht met een gedeelte van den Drietelwaard begrepen. De hooiberg staande op den Hoogenwaard is gesloopt Van het bouwland genaamd »de Drietelwaarddat vroeger behoorde bij bovengenoemd erve, is een gedeelte in eigen beheer met haver en klaver bezaaidten einde later bij een gedeelte van de weide »de Centauria" te worden aangetrok ken; om dit gedeelte is eene doornenhaag gepoot. Het 12e perceel bouwland van den achtersten Overmarsch, gelegen aan de zuidzijde van den straatweg op Apeldoorn en door de Oosterspoorbaan gescheiden van het overigeis met den groengrond en den ouden weg gelijk gemaakt en eveneens met haver en klaver bezaaid. Dit was ook het geval met een gedeelte van het bouwland genaamd »de Tigchelkuilen", en gelegen aan den grindweg op Emmerik en den weg naar Vierakker. Een gedeelte der vestinggronden in de linie van Hooff en een perceel op de Braamkamp of Begijnenbuit, werd met rogge bezaaid; de oogst bragt in publieke veiling op 236.50. De uitgaven bedroegen met inbegrip van het aanbesteede onderhoud der afrikkingen 5447.33s.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 9