10 22 Dec. Handhaving van het besluit tot verhooging der jaar wedden van de onderwijzers. Dee. Vaststelling der Instructie van den Gemeente-architekt. Archieven. a. Nieuw Archief. Bij het in dienst treden van den nieuw benoemden Secre taris is het bestaande Archief op nieuw geïnventariseerden voor zoo veel noodig geklassificeerd ingebonden en ingenaaid: het bevindt zich thans in goede orde. b. Oud Archief. In het najaar van 1877 is aan den heer Mr. L. E. Lenting, wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag verleend als Archivarishij is vervangen door den heer L. A. F. H. Baron van Heeckerenaan wiens verslag over 1877 wij het volgende ontleenen Het Archief deed geen aanwinst. Het werd in het afgeloo- pen jaar nog al door belangstellenden bezochten het beroep door middel van de hier verschijnende nieuwsbladenop het publiek gedaan, om de bestaande verzameling van geschied kundige oudheden enz. te helpen vermeerderen en uit te breiden had bereids eenige gunstige gevolgen. Hiervan geven de navol gende geschenken getuigenis. 1. Van den heer Mr. L. E. Lenting. a. Aanteekeningen omtrent de vroeger te Zutphen bestaan hebbende millitaire school. (Mil. Speet. dl. X. No. 5). b. Copie uit het Kerkenboek van eene aanteekening van den Kerkmeester Alphert van Till, getiteld: Oordeel van een' tijdgenoot over Hertog Karei van Egmond. c. BrochureIe vray Patriot aux Bons Patriots. Ecclesias- tiq. 4 vs. 33 (1581') 2. Van de Prov. Staten vari Groningen: 11 Register op liet Provinciaal Archief, 1877. 3. Van den heer J. A. Nijland: Register met afbeeldingen en omschrijvingen (copie) van de wapenen der familie van der Capellen. 4. Van den heer B. Peteri Afdrukken in lak vana. het tappersgildeb. het smids- gilde te Arnhemc. de voormalige hoogeschool te Harderwijk d. den heer Johannes Amebrius van 's Hertogenboschonder- Paltzgraaf. 5. Van den heer A. E. C. van Someren: Lithographische afbeelding van de ruïne boven de Berkel. 0. Van den heer II. Revelman Czn.een versteend stuk been, gevonden bij de vergraving der fondamenten van een huis in de Barlheze. 7. Van den heer W. A. F. H. de Bas: muntstukken van 25, 10 en 5 cent van 1825, en een oud dubbeltje. 8. Een zilveren munt van 1575 gevonden bij het opbreken van den vloer in de Gymnastiekschool. 9. Een Zutph. schelling, gevonden op het erve »den Brink." 10. Van den heer A. M. IC. W. Baron van Ittersum 5 sabels, 2 dolken, 6 kogels (waaronder één steenen), '1 door een schot doorboorden tinnen schenkkan, 1 dito bierkan, 1 dito bord, '1 klein koperen kannetje, en 1 Jacoba-kannetje, 1 bronzen legpenning van den Hortus Botanicus te Amsterdam met de inscriptie: P. Lourens, 1793. Voorts werd aangekocht: a. Van den Gemeente-opzigter M. J. van Zalk door hem vervaardigde bouwkundige afbeeldingen van 1. de ruïne bij het Due d'Albe Bolwerk; 2. de afgebroken buiten-Nieuwstadspoort 3. de thans gesloopte poort voor het Burger Weeshuis. b. Van het R. C. armbestuur: 27 diverse gecollecteerde oude munten en penningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 7