8 7 Mei. Mededeeling van liet ontslag van Mr. S. M. S. de Ranitz als lid van den Raad. 4 Junij. Aan G. J. Petersen een strook grond aan de Berkel in erfpacht gegeven. Junij. Aanvaarding van een legaat van f 1000 van wijlen den heer J. F. Dietz. 13 Junij. Vastgesteld een adres van rouwbeklag aan Z. M. den Koning, bij het overlijden van H. M. de Koningin. 2 July. Dr. S. A. van der Chijs en J. G. Klaassen beëedigd als Raadsleden. Julij. Vergunning aan J. van Steen tot plaatsing van eene salontent. 20 Julij. Mej. A. M. Michielsen benoemd tot hoofdonderwijze res aan de le Openb. school. 23 Julij. Uitgifte in erfpacht van grond op den Overmarsch aan A. G. Wijers en Zonen. Julij. Wijziging van het tarief der schoolgelden op de 'le Openb. school. 30 Julij. De verordening op de bezoldiging der onderwijzers, zoomede het tarief der schoolgelden gewijzigd. 6 Aug. Vaststelling van het kohier der Inkomsten-belasting. 13 Aug. Het subsidie aan de le bijzondere gesubsidieerde school verhoogd tot 1800. Aug. Besloten tot opruiming van boomen op den wal buiten de Nieuwstadspoort. 27 Aug. Beëediging van den heer G. J. de Sitter als Raadslid. 4 Sept. Vaststelling der Gemeenterekening over 1876, en aanbieding der begrooting voor 1878. Sept. Goedkeuring van het ontwerp-contract in zake onder houd van den toegangsweg naar het Station. 14 Sept. Wijziging van het kohier der Inkomsten-belasting. 1 Oct. Uitgifte in erfpacht van een stuk grond ir; de Hoven aan IJ. B. Teunissen. 9 '1 Oct. Besloten de vestinggronden over te nemen voor 86,300. '15 Oct. Aan L. J. Uoll een stuk grond in de Hoven afgestaan. Oct. Met de Herv. Diaconie eene overeenkomst aangegaan wegens ontruiming van eene woning enz. y> Oct. Als voren met G. H. Meulemanin zake de uitbrei ding van de Manestraat. Oct. De jaarwedde van den Gemeente-ontvanger tot 2000 verhoogd. Oct. Het subsidie aan de 2e gesubsidiëerde bijzondere school verhoogd tot 900. Oct. Besloten een Gymnasium met 6-jarigen cursus op te richten. Oct. Vaststelling der gemeentebegrooting voor 1878. 5 Nov. Mededeeling van het overlijden van den Gemeente- architekt D. J. Itz. Nov. Goedkeuring van de rekeningen der Godshuizen. Nov. Wijziging van het Reglement op de Brandweer. Nov. Besloten den kelder onder den timmerwinkel aan te koopen. Nov. Als voren tot aankoop van een strepel grond in de Groenstraat. Nov. Vergunning aan het O. en N. Gasthuis tot het maken van een reservoir-put in de Molenbeek. y> Nov. Besloten de instructie van den Gemeente-architekt te wijzigen. 10 Nov. Besloten een overeenkomst aan te gaan met D. Vre- denburgin zake het huis op den hoek var. het Rijkenhage en de Turfstraat. 3 Dec. De op 23 Julij aan A. G. Wijers en Zonen gedane concessie gewijzigd. 22 Dec. Eene overeenkomst met het Rijk gesloten in zake bekribbingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 6