6 Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. Verordening tegen het uithalen van vogelnesten en het vangen en dooden van vogels. 2. Belastingverordeningen. a. Wijziging der Verordening op het hellen van eene In komstenbelasting. h. Verordening op het heffen van schoolgeld op de openbare scholen in deze gemeente. 3. Verordeningen van verschillenden aard. a. regelende het schoolgeld dat op de gesubsidieerde bij zondere scholen mag geheven worden. h. in zake de jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare gemeentescholen. c. Wijziging van de verordening op de Brandweer. 4. Instruction. a. Wijziging van die van den Gemeente-Secretaris. b. als voren van den Gemeente-Architekt. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1877. 4 Januarij. Wijziging der Verordening op de heffing van de Inkomsten-belasting. s Januarij. R. A. Hissink benoemd tot Provisor van het O. en N. Gasthuis. Januarij. Mededeeling dat de heer W. A. F. II. de Bas zijn ontslag neemt als lid van den Raad. 5 Februarij. Aan P. A. F. Walter een stuk grond van de sLievevrouwenkamp" in pacht gegeven. Februarij. Goedkeuring der begrootingen van de Gods huizen en de Gasfabriek. 7 5 Februarij. Besloten de boomen op den wal buiten de Visch- poort te verkoopen. Februarij. Afschaffing van de verordening op het heffen van staangelden op de kermis. 19 Februarij. Besloten de beschikbare vestinggronden over te nemen op de gestelde voorwaarden. 26 Februarij. Installatie van den nieuw benoemden Secretaris den heer J. E. de Voogt GNz. 5 Maart. Afwijzend beschikt op het adres van du Crocq c. s. tot wederinvoering der kermis. Maart. Id. op het adres van het Israëlitisch Kerkbestuur om hunne begraafplaats in eigendom te verkrijgen. Maart. Opheffing van het beurtveer op Utrecht. Maart. Overeenkomst gesloten met E. H. van Hummel in zake de verbreeding van den straatweg buiten de Nieuw- stadspoort. Maart. Besluit tot het aangaan eener geldleening ad 238,000. 23 April. Mededeeling der herbenoeming van Jhr. II. A. D. Coerien tot Burgemeester. April. Benoeming eener Commissie van bijstand voor de Inko m sten-belasting. April. Aan W. Berendsen een stuk grond op den Over- marsch in erfpacht gegeven. April. Aan het Rijk een stuk grond onder de Ijsselbrug verkocht. April. De instructie van den Secretaris gewijzigd. April. Intrekking der concessie van J. W. Magendans tot aanleg van een zomertuin aan de Berk el. 7 Mei. Mej. S. C. Tak eervol ontslagen als hoofdonderwijze res aan de le Openb. school. Mei. Verhuring van tuintjes aan de Berkel aan G. Stokvis en anderen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 5