56 b. Verveening. Bestaat in deze gemeente niet. c. Visscherij. De opbrengst bij den afslag van aangevoerde zee- en rivier- visch bedroeg in 4877 f 8986.23. BI. Handel en scheepvaart. a. Binnenlandsche handel. De toestand van den groot- en kleinhandel en van de win kelnering was bijna in alle artikelen gedrukt, uitgenomen in de artikelen wijn en gedistilleerd; de omzet in gedistilleerd was aanzienlijk meer dan het vorige jaar. b. Buitenlandsche handel. De uitvoer van gedistilleerd, papier en spek (vooral naar O.-Indiê) was belangrijk minder dan in vorige jaren; die van wijnen nam daarentegen toe. Tengevolge van het voortdurend meer gebruiken van het hier geteelde graan voor veevoeder, nam de invoer van bui tenlandsche granen aanzienlijk toe. c. Scheepvaart langs de rivieren, kanalen en vaarten. In 1877 werden aan den IJssel gelost 978, geladen 451 schepen, Berkel 425, 790 zoodat het handelsverkeer te water eenigzins is afgenomen. 57 HOOFDSTUK XIII. Inrigtingenin verband staande met de uitoefening van Handel en andere Bedrijven. a. Middelen van vervoer te water. Het beurtveer op Utrecht werd in den loop van het jaar opgeheventerwijl de beurtschipper op Meppel van zijn recht op dit veer schijnt te hebben afgezien, zoodat men na drie reizen niet meer van hem heeft vernomen en dit veer ook als feitelijk opgeheven mag worden beschouwd. Ook dat op Kampen heeft dit jaar opgehouden te bestaan. Verleende en ingetrokken concessiën. Aan de HH. H. D. Mispelblom Beijer en R. A. Hissink Wzn. als Direkteuren der Maatschappij »Zutphen-Packet" werd concessie verleend voor eene stoombootdienst voor passagiers en goederentusschen ZutphenArnhemAmsterdam en Zaandam en tusschengelegen plaatsen. De dienst wordt uit geoefend met de schroefboot »Mr, Jacob Dam." b. Middelen van vervoer te lande. De werken aan de nieuwe lijn ZutphenWinterswijk, van de Nederlandsch-Westfaalsche Spoorweg-Maatschappij, naderen hunne voltooijingzoodat de opening in den loop van dit jaar kan worden tegemoet gezien. Zutphen, den 30 Maart 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. A. D. COENEN. De Secretaris, J. E. DE VOOGT GNzn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 30