44 Van de Hooge Burgerschool ontvingen 74 jongens onder wijs in de gymnastiek en van de Burger-avondschool 54 jon gens; terwijl dit onderwijs aan 14 jongens en 6 meisjes van de Normaalschool werd gegeven. Het onderwijs is goed en leverde de gewenschte resultaten. Ofschoon zulks eigenlijk in het verslag over het loopende jaar niet behoeft vermeld te wordenwillen wij toch nu reeds aan stippen dat de nieuwe Gymnastiekschool in het begin dezes jaars in gebruik is genomen en thans geregeld daarin onder wijs gegeven wordt. Hierdoor is voorzien in eene lang bestaan hebbende behoefte en verheugt men zich thans in een zeer doelmatig en keurig ingerigt gebouw, in alle opzigten aan de tegenwoordige eischen beantwoordende. Op den lsteu Februarij jl. werd het gebouw in tegenwoordig heid van de Commissie van Toezigt en van genoodigden, door Burgemeester en Wethouders voor het onderwijs in gebruik gesteld. Onderwijs in het zwemmen wordt slechts gegevenvoor zoo ver zich daartoe de gelegenheid voordoetaan een der beide bad huizen der Gemeentewaaraan een zwembassin is verbondende badmeester geeft daarin onderrigt en houdt het toezigt daarover. In het afgeloopen saizoen werden afgegeven: 69 abonnementen voor zwemmen. 42 idem idem en baden, terwijl 44 idem idem idem genomen werden ten behoeve van huisgezinnen. Voorts werden genomen: 20 dozijn kaarten voor baden en 10 dozijn kaarten voor zwemmen, terwijl bovendien 268 baden werden gebruikt en 235 maal van de gelegenheid tot zwemmen werd gebruik ge maakt door verschillende bezoekers. Volgens het bestaande tarief werd voor onderrigt in het zwemmen eene som van 97.50 ontvangen. 45 VII. Latijnsche scholen, Gymnasia en Athenaea. Het alhier bestaande Gymnasium telde op 1 September 1877 37 leerlingenaan welke door 1 Rector en 4 Leeraren onder wijs werd gegeven in de oude en nieuwe talen en hare letter kunde, geschiedenis, aardrijkskunde en wiskunde. Het onder wijs is zeer voldoende, terwijl localen, materieel en hulp middelen zich mede in voldoenden staat bevinden. Door de aanneming van de Wet op het Hooger Onderwijs maakte de wijziging van de tegenwoordige inrigting van het Gymnasiaal onderwijs alhier bij den Gemeenteraad een ge- wigtig punt van beraadslaging uit. In de Raadsvergadering van den 15 October 11. werd name lijk met algemeene stemmen, conform het rapport der daartoe benoemde commissiebesloten 1°. tot oprigting van een Gymnasium met zesjarigen cursus, volgens het bepaalde in de artt. 5 en 7 der wet van 28 April 1876 en in het Kon. besluit van 27 April 1877 Staatsblad n°. 85); 2°. de opening van dat Gymnasium vast te stellen op 1 Sep tember 1878; 3°. onder overlegging der opgaven omtrent wijze van inrig ting leerplan en kostentot de Regering te rigten het ver zoek, het Zutphensche Gymnasium te steunen met een aan zienlijk Rijks-subsidie; en 4°. Burgemeester en Wethouders uit te noodigen zoo spoedig mogelijk voorstellen te willen doen omtrent de verbouwing van de localen van het Gymnasium en zich te willen bezig houden met de voorbereidende maatregelen voor de benoeming van leeraren. VIII. Kunsten en wetenschappen. Muzijk-, teeken-, beeldhouw- en bouwkundige scholen zijn hier niet aanwezig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 24