34 als lid der Gezondheidscommissie door den Gemeenteraad be noemd de Heer B. Peteri, leeraar in het regtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool en architekt alhier, alsmede ter vervulling van de vacatureontstaan door het vertrek van den Heer W. F. H. Westeneng naar eldersde Heer A. W. J. Zubli, officier van gezondheid le klasse alhier. Verder heeft de Commissie nog de eer te berigten, dat de aftredende voorzitter de Heer Dr. H. W. van Rhijn bij vernieuwing als zoodanig is benoemd en zich die keuze heeft laten welgevallen. Namens de Gezondheidscommissie voornoemd (get.) A. J. C. SNIJDERS, Secretaris. Zutphen5 Februari 1878. HOOFDSTUK VU. Gemeente-Politie. De voornaamste veranderingen in het personeel zijn op gegeven in den staatopgenomen onder Hoofdstuk IIIterwijl omtrent de dienst geene opmerkingen zijn te maken. Bijzondere maatregelen zijn niet behoeven genomen te wor den de toestand der politie is van dien aarddat zij er zich op toelegt om zooveel mogelijk misdrijven te voorkomen, en door krachtdadige surveillance ongelukkigen buiten de gevan genis te houden. Op den lste" Maart van het afgeloopen jaar is een brand ontstaan in eenen winkel van mandewerken en galanteriën in de lange Hofstraat, bewoond door Brüning, het huis met inboedel is geheel uitgebrandtegen 1 ure in den nacht was 35 men den brand meester. De oorzaak kan met juistheid niet worden opgegeven. Met lof gewagen wij van de bij die gelegenheid ondervonden krachtdadige medewerking van het kader der Kompagnie Artillerie-Schutterijdat doorslaande blijken gaf van bijzondere geoefendheid met de brandspuit, welke het van de gemeente in bruikleen heeft. Terwijl de verordening van 1855 op de persoonlijke diensten steeds van toepassing iskunnen wij met ingenomenheid melding maken van het feit dat bovengenoemd kader zich thans heeft aangesloten bij het personeel der Brandweeren op gelijken voet als de leden er van, zich heeft gesteld onder het toezigt en de bevelen der Raadscommissieaan welke het beheer daarover is opgedragen. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der gemeente in de ligting35 Ingeschrevenen in de gemeente in 1876geloot in 1877, waarnaar het aandeel is berekendHQ Ingelijfden bij de landmilitie35 Ingelijfden bij de zeemilitieQO b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de gemeente Actief273 Reserve236 Te zamen 509 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 19