23 Kribben. De '12 perpendiculaire kribben werden in een' goeden staat onderhouden; voorts werd een begin gemaakt met de verhooging tot aan het nieuwe peil. De oever van de Berkel aan de zijde der nieuwe wandeling is over eene lengte van ongeveer 1000 M. met zoogenaamd diamantwerk bekribten de oever verhoogd met grondaange voerd uit een stuk groengrond gelegen aan voormelde wandeling. Deze werken kostten f 1410.39s. Bruggen. Het leggen vaij een nieuw bovendek op de IJsselbrug en het zooveel noodig herstellen van het onderdek werd aanbesteed en uitgevoerd; het onderdek vereischte aan zienlijk meerdere herstellingen dan waarop gerekend was, en de toestand van het gedeeltegelegen in het midden onder de stuitnaad, heeft het bewijs geleverd, dat het leggen van boven deksplanken doorgaande over de geheele breedte der brug voor het behoud van het onderdek dringend noodzakelijk is. Verder werd voorzien in de ontstane gebreken van den verhoogden pijler op den stroompijlerdoor het gedeeltelijk wegnemen van de Escauzijnsche draagsteenen en het daarvoor in de plaats stellen van twee ijzeren beweegbare stoelen, zoodat het gevaar voor verdere uitzetting en vergruizing ge weken is. De kosten voor deze twee herstellingen aangewend bedroegen f 7569.06. De brug over de binnengracht bij het Kalverbosch werd over de geheele lengte, die bij de watermolens over de halve lengte, voorzien van een nieuw bovendek. Met het oog op eene mogelijke verandering heeft de brug over de Tigchelbeek geene herstelling ondergaanhet onderdek eischt geheele vernieuwing. Het onderhoud van al de bruggende bediening der IJssel brug alsmede de kosten van vuur en licht in het wachthuisje der collecteurs, vorderden eene gezamenlijke uitgaaf van f 9722.14. 23 e. Havens en Grachten. Het havenkanaal leed op nieuw aan verzandingwaarin zooveel mogelijk door uitbaggering werd voorziendit is evenwel slechts een tijdelijk hulpmiddel. De binnengracht bevindt zich in denzelfden toestand. De uitgaven bedroegen 630.18. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Het onderhoud, waarin naar behooren werd voorzien, vor derde eene uitgaaf van f 1832.97. Op de Berkelwandeling achter de Algemeene begraafplaats zijn 58 stuks Iepen, te zamen kostende 56, gepoot. De verkoop van 40 Iepenboomen, staande op den wal tus- schen den IJssel en de Vischpoort, 10 Iepen, staande op het Galgenbolwerk bij de Spittaalstraat, 3 Populieren bij de Nieuwstadsbleek en 16 dito in de Laatste Stuivers-allée bragt te zamen op f 988. Voorts werden 199 Iepen, staande op het Due d'Alba's- en Prinsen bolwerkdie moesten worden opgeruimd ten gevolge van de inrigting van dat terrein voor artillerie-park enz., verkocht voor 3412. Voor het plantsoen zijn aangekocht: 50 wilde Kastanjes, 500 Larixen200 Picea's 2 Wellingtonia's5000 Doornen en 3000 Eisen. f. Begraafplaatsen. Het ouderhoud der algemeene begraafplaatswaarin be hoorlijk werd voorzien, kostte 778.57; dat der Israëlitische begraafplaats vorderde eene uitgave van f 1.24.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 13