18 Gebouwen voor middelbaar onderwijs. Het buiten-verfwerk aan het gebouw der Hoogere Burger school, in het vorige jaar aanbesteedwerd in dit jaar voltooid. Het binnen-verfwerk van een gedeelte van het gebouw werd publiek aanbesteed. Voor tien kozijnen werden binnen-togtramen aangebragt. Op den eersten Mei werd voor 9106 publiek aanbesteed, bet afbreken der oude Gymnastiekschool met de daarnaast ge legen onderwijzerswoning, en het wederom opbouwen van een Gymnastieklokaal met bijbehoorende vertrekkendit gebouw is geheel voltooid, behalve het afwerken der gevels en de schilder werken die in het volgende dienstjaar zullen geschieden. Voor een en ander, daaronder begrepen het gewoon onder houd der gebouwen in eigen beheer uitgevoerd, is in 1877 uitgegeven f 6568.77. Gymnasium. Heeft zich bepaald tot het gewoon onderhoud ten bedrage van 103.44. Pompen. De kosten van dagelijksch onderhoud met de vernieuwing van drie koperen pompen en looden bovenstukken, benevens eenige looden trekbuizenbedroegen te zamen 849.95'. Bij den hoogen waterstand in het najaar werd door de Ge zondheidscommissie gerapporteerd, dat het water der welput op den Paardewal wederom ongeschikt voor drinkwater was geworden; doch daar het metselwerk dier put in eenen goe den staat verkeert en rondom door een zuivere kleilaag voor het indringen van bovenwater beveiligd is, was het niet mo gelijk daarin verbetering te brengen. Grondboringen op ver- 19 schillende plaatsen op dit terrein hebben bewezendat zich hier geene zuivere wellen bevinden. Zoodra de vrees voor vriezend weer is geweken zal eene filtreermachine aan deze pomp worden bevestigd en het ge zuiverde water op nieuw worden onderzocht. Het verkrijgen eener genoegzame hoeveelheid water voor gewoon huiselijk gebruiktevens geschikt voor drinkwaterzal echter een groot bezwaar blijven opleveren. Straten, Pleinen, Riolen en Waterleidingen. Buitengewone straatwerken hebben in dit jaar niet plaats gehad. In dit jaar werden 117.000 Quenastkeijentegen den prijs van 75.50 per duizend, aangekocht, hoofdzakelijk bestemd voor aanleg van nieuwe bestrating en gewoon onderhoud. Eene oppervlakte van ruim 8200 M'. werd op verschillende plaatsen verstraat, waaronder circa 1400 M\ voor rekening der Gemeente-gasfabriek, noodig geworden door het verwij deren der oude en het leggen van nieuwe ijzeren gasbuizen op het 's Gravenhof, de IJsselkade en de Lange Hofstraat, alsmede het verbinden der gasleidingen aan verschillende gebouwen. De levering van 30,000 straatklinkersbij publieke inschrij ving aangenomen voor 17.98 per duizendwerd niet gegund zij werden echter onderhands aangekocht voor den prijs van 16. Van af de pomp in de Donkere steeg tot in het bestaande riool in de Laarstraat werd een riool gelegd. In de Waterstraat werd eene nieuwe zinkput gemaakt. In het openbaar werd aanbesteedhet verwijderen der be staande rioolleiding uit de Turfstraat en het maken eener nieuwe leiding met elf zinkputten in de Korte Hof en Turf straat met spruiten in de Spiegel-Broederenkerk- en Korte Beukerstraat tot de aldaar aanwezige pomp.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 11