16 B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gemeente-gebouwen. Wij achten het wenschelijk om het steenhouwwerk van het portiek van het Gemeentehuis te restaureren en van de dikke verflaag te zuiveren. Het Gemeentehuis vorderde aan dagelijksch onderhoud (waaronder de kosten van verf-, wit- en schoonmaakwerken,) eene uitgaaf van 1618.545. Deze zoo aanzienlijke vermeerdering van kosten is voorna melijk veroorzaakt door het aanschaffen van nieuwe meubels tapijt, kagchel enz. voor de kamer van den secretaris en nieuwe gordijnen in de Raadzaal en andere lokalen. b. Gebouwen in Gemeente-dienst. Het nieuw aangekochte gebouw op het Kerkhof bij de Groote of St. Walburgskerk is verbouwd en thans ingerigt tot zaal voor de Nationale Militie, tot het houden van publieke verkoopingen van de Gemeenteterwijl een gedeelte is inge rigt voor werkschoo! ter vervanging van het lokaal dat daar voor vroeger bij de Hoogere Burgerschool bestemd was. Deze werken kostten bij aanbesteding f 2349.57°. Aan den zoogenaamden Droogenabtstoren dienende tot berg plaats van verschillend materieelwerd een der hoektorentjes met een gedeelte der borstwering gerestaureerdde herstelling van een der overige torentjes is op de Gemeente-begrooting van het volgende dienstjaar gebragt. Ten gevolge van het maken van het exercitieveld door het Rijk is de openbare badplaats bij het Prinsenbolwerk ver vallen. Het gewone onderhoud met de kosten der bediening van 17 de openbare markten, der bergloonen van de petroleumvaten en het weekloon van den opzigter bedroegen te zamen 4214.455. Torens. In de ontdekte afschuiving van de steenen balustrade van den Wijnhuistoren en de hoogst noodige herstellingen aan de koperen bedekking der frontons en de houten stijlen van het bintwerk daarvan zal in het volgende jaar voorzien worden. Aan den Wijnhuistoren en dien van de R. K. kerk zijn bliksemafleiders aangebragt, uitloopende in daarvoor gemaakte waterputten, respectivelijk diep 46 en 12 M. De kosten benevens het gewone onderhoud bedroegen te zamen 841.865. Gebouwen bestemd voor het lager onderwijs. Het gewoon dagelijksch onderhoud werd uitgevoerd in eigen beheer. Het buiter.-verfwerk aan de le en 3e openbare school werd publiek aanbesteed. Bij de gebouwen der le openbare school werd een turf- en een gruishok gemaaktterwijl twee bovenlokalen(vroeger behoorende tot de woning der hoofdonderwijzeres van deze school) werden bestemd voor het onderwijs in de Natuur- en Scheikunde, waartoe eene afzonderlijke buitentoegang met trap, portaal en aanbehooren werd gemaakt. De houten vloeren der portalen van de 5e openbare school werden vervangen door portlandcement-vloerentevens werd bij deze school een regenput met looden pomp gemaaktterwijl de privaten van deze en van de 4e openbare school werden ingerigt voor het tonnengebruik. De gezamenlijke kosten van een en ander bedroegen 2058.805. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1877 | | pagina 10