12 19 Junij. Aan den hulponderwijzer aan de 4e openb. school F. J. Wanninkhof een eervol ontslag verleend. 19 Junij. Besloten de kademuur op de Bozegracht te doen herstellen. 10 Julij. Besloten magtiging te vragen om voor 5748 aan den Staat der ^Nederlanden te verkoopen een stuk gemeente grond, gelegen op den linker IJsseloever op de hoogte van de vaste brug, in het belang der normalisering van den IJssel. 10 Julij. Magtiging verleend om in het Burger Weeshuis op te nemen de wees Margaretha Lintveld. 10 Julij. Vastgesteld de Beglementen van de Godshuizen. 10 Juiij. A. J. Bonwens benoemd tot leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burgerschool. 10 Julij. Mejufvrouw J. A. Nuiver benoemd tot hulponder wijzeres aan de le openbare school. 10 Julij. Tot hulponderwijzer aan de 4e openbare school be noemd G. B. Draaijers. 28 Augustus. Aan W. Arentz vergund zand uit stadsgrond te graven tot ophooging van den Emper Overlaat. 28 Augustus. Aan W. J. Bibbink en J. Stapelvoort respective op tins afgestaan een stuk grond der gemeente op den Overmarsch. 28 Augustus. Afgewezen een verzoek van Johs. Kok om een stuk grond op den Overmarsch tot opbouw van een molen. 28 Augustus. Nogmaals de wenschelijkheid ontkend der plaat sing van het Telegraaf bureau op het terrein, tegenover het Stationsgebouw van den Spoorweg. 4 September. J. Bobbers voor twee jaar gecontinueerd in het genot van eene dezer stads doctorale prebenden. 4 September. Goedgekeurd de gemeenterekening over 1875, en van de gasfabriek. 4 September. Besloten het huis, van de erven A. J. Vorst aangekocht, te verbouwen. 4 September. Besloten aan JW\ Magendans te vergunnen om eene brug te bouwen voor zijn huis op de Berkelkade over de beek. 4 September. Besloten den grond der gemeente, benoodigd voor den opbouw van een Sperfort onder Brummen, be schikbaar te stellen voor 6000 de hektare. 18 4 September. Aan den hulponderwijzer J. W. L. Kerkmeijer een eervol ontslag verleend. 4 September. Mr. D. J. E. Löben Seis meest eervol ontslagen als Secretaris der gemeentezullende het ontslag, ingaan met de indiensttreding van zijn opvolger. 4 September. Aan J. W. Stapel, hulponderwijzer aan de 5e openb. School een eervol ontslag verleend. 4 September. Idem aan den hulponderwijzer aan de 3e openb. School H. J. Meuleman. 2 October. Op nieuw vastgesteld de Beglementen voor de Godshuizen. 2 October. Zwarigheid gemaakt om den hulponderwijzer H. Schurink aan de 4e openb. School wachtgeld te verleenen. 2 October. Tot leeraar in de wis-werktuig- en natuurkunde aan de Burgeravondschool benoemd de heer J. S. G. Gleuns. 2 October. D. W. Wesselink benoemd tot hulponderwijzer aan de 4e openbare School. 2 October. Aan den hulponderwijzer A. Sleyster aan de 3e openb. School een eervol ontslag verleend. 2 October. Ingekomen het rapport over de in te voeren plaat selijke belasting. 16 October. Aan B. Beeuwkes afgestaan een stukje stadsgrond. 16 October. B. Peteri benoemd tot leeraar in het regtlijnig teekenen aan de inrigtingen van middelbaar onderwijs alhier. 16 October. Besloten den verkoop van boomen op de begroo ting voor het loopende jaar, ter som van 5630, niet te doen plaats hebben, tenzij daartoe door het Dagelijksch Bestuur nog een voorstel worde gedaan. 16 October. De Begrooting der gemeente voor 1877 vastgesteld. 6 November. J. van Lohuizen en C. F. Heitz benoemd tot hulponderwijzers aan de 3e openbare School. 6 November. De vastgestelde aandeelen in de onderscheidene leeningen der Gemeente uitgeloot. 6 November. Vastgesteld eene verordening tot handhaving der goede orde op de buitenpleinen van en de toegangen tot het spoorwegstation te Zutphen. 6 November. Medegedeeld dat door het dagelijksch bestuur den Leeraar J. S. G. Gleuns zijn opgedragen de lessen in de kennis der natuur aan de le openbare school.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 8