10 7 Februarij. Besloten aan H. K. R. A. Heuvelman onder hands voor 1650, gedurende 12 jaren, te verpachten het erve den Brink, bij de Emperbrug. 7 Februarij. Besloten dat een afweg zal worden gemaakt ten behoeve van den heer A. Weenink, aan de westzijde van de spoorbaan en daarmede paralel loopende. 7 Februarij. Besloten op nieuw aan de Wed. C. Douwes voor drie jaren, tegen betaling van 70 's jaars, te ver huren de localen bij de vroegere Vischpoort alhier. 7 Februarij. Besloten dat met 1 September e. k. het getal leeraren aan de Hoogere Burgerschool zal worden vermeer derd en de jaarwedden verhoogd; zoo ook de bezoldiging van den Concierge. 7 Februarij. G-ewijzigd en uitgebreid art. 1 van het Regle ment van het Burger Weeshuis. 7 Februarij. Aan het Dagelijksch Bestuur een crediet ver leend van J 40.tot bekostiging van den aan te wijzen deurwaarder der directe belastingen. 7 Februarij. Besloten goed te keuren den aankoop van een huis achter de Groote Kerk van de Erven A. J. Yorst, voor 8140. 7 Februarij. Besloten de kosten der Plaatselijke Schoolcom missie te verhoogen met 100. 7 Februarij. Aan B. A. Wiegerink vergund het leggen van een hulpspoor aan den voet van de Spoorbaan over de Marschweide, en van een hulpbrug over de Polbeek, tot vervoer van grond, welke onder de gemeente Gorssel wordt gegraven, ter ophooging van het Stations-emplacement. 6 Maart. Aan het Dagelijksch Bestuur een crediet van 500 verleend, om maatregelen te kunnen nemen tot afwering der rijzing van het binnenwater in de Polsbroek en de aan grenzende straten. 6 Maart. Aan de hulponderwijzeres Ja. A». Schouten verleend een eervol ontslag. 6 Maart. Idem aan den hulponderwijzer D. J. Bruil, 6 Maart. Ter vervanging van A. Engbers, tot schipper in het veer op Rotterdam en vice versa benoemd E. de Haas. 6 Maart. Goedgekeurd de begrooting der Gemeente-Gasfa briek voor 1876. 11 6 Maart. Vastgesteld eene Verordening tegen het uithalen van vogelnesten en het vangen en dooden van vogels. 6 Maart. Beschikt op de reclames tegen aanslagen voor de hondenbelasting. 6 Maart. Besloten het getal hulponderwijzers aan de 3e open bare school met twee te vermeerderen. 6 Maart. De goedkeuring ingekomen op den aankoop van het huis van de erven A. J. Vorst. 27 Maart. Aan den hulponderwijzer A. Nuysink een eervol ontslag verleend. 27 Maart. Aanvraag ontvangen om grond voor den bouw van een Sperfort onder Brammen. Hierop voorwaardelijk beschikt. 10 April. II. J. Meuleman en F. Heierman benoemd tot hulp onderwijzers aan de 3e openbare School. 10 April. Mejufvrouw G. M. Herderschee benoemd tot hulp onderwijzeres aan de le openbare School. 10 April. Aangevraagd vrijstelling voor 6 jaren van de ver- pligting tot het oprigten eener Burgerdagschool. 1 Mei. Door den heer O. L. van Limburg Stirum wordt ont slag genomen als lid van den gemeenteraad. 22 Mei. Vastgesteld eene nieuwe Verordening op het lager en meer uitgebreid lager onderwijs, alsmede eene Verordening op de schoolgelden. 22 Mei. Tot hulponderwijzer aan de 3e openbare school be noemd H. J. Noij en aan de 5e id. C. W. van Heuven. 22 Mei. Ingekomen de ontheffing voor 6 jaren van de ver- pligting tot oprigting eener Burgerdagschool. 19 Junii. Eervol ontslag verleend aan mejufvrouw M. C. A. A. Musquetier, hulponderwijzeres aan de le openb. school. 19 Junij. Besloten dat de watermolens weder in het openbaar zullen worden verpacht en de voorwaarden, voor zoo ver noodig, gewijzigd. 19 Junij. H. Heijns benoemd tot rentmeester der St. Antonie- Groote-Broederschap. 19 Junij. Aan de Hoogere Burgerschool benoemd Th. Kolen tot leeraar in de Nederlandsche taal en de beginselen der aardrijkskunde en E. A. II. Seipgens in de Hoogduit- sche taal.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 7