8 Veranderingen in het personeel gedurende 1876. Namen der benoemden. Betrekking. Tijd van benoeming In plaats van wien benoemd. H. T. A. Besling Ag.v.Politie3eKl, 13 Mei 1876 J. H. Aalders. P. Jongeneel id. 27Maart J) G. J. van Haperen. N. Corba id. 25 Julij 33 Z. ten Voorde. G. H. F. Schneider id id. A. Lcms. W. Schrier id. 21 Nov. S3 G. Groot Willink. S. C. Buijs Inspect v.Politie. 8 Dec. 33 J. W. M. Huygens. A. Ubbens Huipond. wijzeres 27 1875 Nieuw benoemde. F. Heierman Hulponderwijzer 10Aprill876 A. Nuysink. G. M. Herderschee Huipond. wijzeres id. J. A. Schouten. H. J. Meuleman Hulponderwijzer id. Nieuw benoemde. H. J. Noij id. 22 Mei 33 id. C. W. vanHeuven id. id. D. J. Bruyl. G. R. Draaijers id. 10 Julij 33 F. J. Wanninkhof. J. A Nuijver Huipond. wijzeres id. M. C. A A. Musquetier. D, W. Wïsselink Hulponderwijzer 2 Oct. J) J. W. Stapel. J. van Lohuizen id. 6 Nov. 33 H. J. Meuleman. A. W. Surink id. 2 Oct. >3 W. L Kerkmeijer. B. Peteri Leer.a d.H.B.sch. 16 33 J. A. Gerretsen. A. J. Bouwens id. 10 Julij 33 Nieuw benoemde. Th. Nolen id. 19 Junij 33 id. E. A H. Seipgens. id. id. id. B. Peteri Leer.a.d.B. A.sch. 16 Oct. 33 J. A, Gerretsen. J. S. C. Gleuns id. 2 33 A. J. Bouwens. L. J. Albers Clav. a. h Gymn. 15 Dec. D. J. Hazewold. C. Winterink Stadsaanspreker 19 Mei 33 H de Groot. In de Raadsvergadering van den 4 September j 1. werd aan den heer mr. D. J. E. van Löben Seis, op zijn verzoek en op de meest eervolle wijze, ontslag verleend als Secretaris dezer gemeente na eene 34jarige dienstvervulling. Tot zijn opvolger werd den 18 December volg. door den Raad met algemeene stemmen benoemd de heer J. E de Voogt GNz.Burgemeester der gemeenten Nieuwerkerk en Cappelle aan den IJssel om op later te bepalen tijdstip zijne functie te aanvaarden, terwijl de heer van Löben Seis zijne betrekking blijft waarnemen tot zijn opvolger zal zijn geïnstalleerd. Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. 9 Eene verordening tegen het uithalen van vogelnesten en het vangen en dooden van vogels. 2 Belastingverordeningen. Verordening op de heffing eener plaatselijke directe belasting in deze gemeente. Idem op de invordering derzelve. 3. Verordeningen van verschillenden aard. a. Nieuwe verordening regelende het gewoon lager en meer uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente. b. Idem op het schoolgeld voor de openbare scholen in deze gemeente. c. Verordening regelende het schoolgeld dat op de gesubsi- diëerde bijzondere scholen in deze gemeente door de hoofd onderwijzers kan geheven worden. d. Verordening tot handhaving der goede orde op de buiten pleinen van en de toegangen tot het Spoorwegstation alnier. Beknopte en zakelijke opga,ven van de voornaamste in den gemeente- raad behandelde onderwerpen. 14 Januarij. Besloten aan den Staat der Nederlanden voor de uitbreiding van het Station Zutphen van de Staatsspoor wegen voor 21.150.te verkoopen een stuk grond der gemeente, groot 3.51.96 Heet. 14 Januarij. Besloten nog dit jaar, maar dan ook voor het laatst, de kermis te houden. 14 Januarij. Dr. H. C. Michaëlis benoemd tot lid der Plaat selijke Schoolcommissie. 14 Januarij. De Heeren J. F. Dietz en W. F. II. Westeneng op nieuw benoemd tot leden der Gezondheidscommissie. 14 Januarij. Besloten de ijpenboomen, welker opbrengst op de begrooting voor 1876 voorkomt, eerst in het najaar te ver koopen. 14 Januarij. Besloten den Stads haar-kam- en volmolen op nieuw aan den heer R. F. Schrassert Bert voor drie jaren, voor 120 's jaars, te verhuren. 7 Februarij. Eene ondersteuning van 200 verleend voor de tentoonstelling van voorwerpen van nijverheid en kunst, vervaardigd door werklieden in en om Zutphen, uitgeschre ven door de Volksleeskamer alhier.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 6