A 52 komen, werd bij missive van 4 April 1876 een afschrift aan Burgemeester Wethouders ingezonden. Toorts is bij de Commissie ingekomen een brief van eenige bewoners der Frankensteeg alhier, dd. 24 Maart 1876, welke zich om daarin opgegeven redenen, bezwaard ach ten door het voornemen der gebroeders Viesom in gemelde steeg het huis wijk E No. 288 in te richten tot handel- en berg plaats van huiden enz.met welke bezwaren, zoo als U. E. A. uit de begeleidende missive van 4 April 1876 is gebleken, de Gezondheidscommissie na rijpe overweging zich volkomen kan vereenigen, daar zij eene verzameling en handel van huiden enz. vooral in eene naauwe en druk bezochte steeg, zoowel om den walgelijken stankwelke des zomers niet zelden daarmede ver gezeld gaat, als voor de openbare gezondheid schadelijk, en zij het bijgevolg hoogst wenschelijk acht, dat het verzoek van de gebroeders Vies ter gelegener tijd moge worden gewezen van de hand. Verder had de Gezondheidscommissie de eer aan Burge meester en Wethouders bij missive van 11 Mei 1876 in te zen den Afschrift van het rapport van een door haar ingesteld on derzoek naar den toestand der woningen, gelegen aan de Ber- kelkadegemerkt B No. 236 a b c 8p dwelke woningen met de omgeving en met het oog op de openbare gezondheid door de Commissie werden gerangschikt onder de meest afkeurenswaar dige in deze gemeente. De Subcommissie haar scheikundig onderzoek van het pomp water te dezer stede voortzettende, heeft als resultaat daarvan berigtdat het water uit de pomp op de Berkelkade (oude wed op dat oogenblik tot drinkwater ongeschikt wasen de noodige maatregelen genomen, om deze pomp tijdelijk te doen sluiten, terwijl het water uit de pomp op den Paardewalalsmede dat van onderscheidene stadspompen tot drinkwater is geschikt be vonden. In het personeel der Commissie heeft eenige verandering plaats gehad. Zij had door overlijden het verlies te betreuren van haar verdienstelijk medelid den Heer J. A. Gerretsen, die sedert de oprigting der Commissie zich als een ijverig en bekwaam bouw kundige heeft doen kennen, terwijl, ter vervulling der vacature 58 daardoor ontslaan, aan IT. E. A. eene voordragt van een dub- beltal ter benoeming zal worden aangeboden. De Heeren J. F. Biets en IV. F. H. Westenengdie volgens den bestaanden rooster met 1° Eebruarij 1876, als leden der Gezondheidscommissie moesten aftredenwerden door den Baad met algemeene stemmen herkozeneindelijkis de aftredende Voorzitter, de Heer II. TV. van Rhiju, als zoodanig bij vernieu wing benoemd, en heeft zich die keuze laten welgevallen. Namens de Gezondheidscommissie voornd. J. E. Dietz, Secretaris. Zutpben 6 Eebruarij 1877. HOOFDSTUK VK. (üemeente-Politle. Opgave van het getal en de bezoldiging van den Commissaris van Politie en de Agenten. Getal Bezoldiging. Commissaris Agenten der le klasse 2e 3e 1 1 2 f 2000— 750— 500— 475. 450— Bovendien bedroegen de kosten voor vuur en licht op de bureaux452.39^ en de bijzondere kosten der politien 84.80 De in het vorige jaar voorgevallen veranderingen in het per soneel staan vermeld in den hiervoren staanden staat van ver anderingen in het personeel der gemeente-ambtenaren en be dienden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 28